تایید 78 کشته و 26 مفقود در سیل اخیر

به گزارش خبرگزاری موج، محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در بازدید از روستای آهنگران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با پدیده موسمی و با توجه به وضعیت موجود، حجم زیادی از سیلاب در ایران رهاسازی شد. و رفتار جمعیت را نمی توان پیش بینی کرد، خسارت این سیل ایجاد می شود.

وی افزود: خوشبختانه با توجه به حجم انبوه بارانی که در کشور رخ داده و میزان آب ریزش کرده تاکنون 78 نفر جان خود را از دست داده اند. وی در اثر سیل یا تخریب سیل جان باخت و تاکنون 26 نفر مفقود شده اند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بر اساس تاکید ریاست جمهوری اسلامی ایران، اساس کار بر جبران همه خسارات مردم در بخش کشاورزی، باغات، استخرهای پرورش ماهی، دام است. مزارع، گاو و دیگران. خسارات به طور دقیق ارزیابی می شود.

نامی افزود: همچنین کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید خسارات وارده به مسکن، راه و شهرسازی، خسارات وارده به راه‌ها و پل‌ها و سایر بخش‌ها و همچنین خسارت سایر بخش‌ها اعم از خودرو و وسایل نقلیه را ارزیابی کنند. مقامات مربوطه. به احتمال زیاد در 4 شنبه آینده شورای دولت برای تمامی استان های مشمول پیش بینی و بر اساس میزان خسارت برای تامین نیازهای اولیه حقوق اولیه تعیین می کند.

وی ادامه داد: حدود یک هفته پیش سیل در غرب اروپا رخ داد و بر اساس آمار اعلام شده 184 نفر جان باختند و بالغ بر 1500 نفر مفقود شده اند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: اگرچه در حوزه پیشگیری کمبودهایی داریم اما با مدیریت خوب مسئولان و گروه های جهادی توانسته ایم از آسیب های زیادی در کشور جلوگیری کنیم.

  فیلم/ غبار روبی بر مزار شهدا و دانش آموز شهید امیرحسین گوربانی بهابادی

وی بیان کرد: دستگاه های قضایی، انتظامی و امنیتی نیز در این بین فعالیت های خوبی داشتند و همواره در حال تلاش بودند.

دیدگاهتان را بنویسید