بسیج امکانات شهرداری قم برای عاشورای تاسوعا و حسینی

وی مسئولیت تشکیل و عملکرد 9 ستاد خدمات شهری در حوزه های مختلف خدمات عمومی، آتش نشانی، حمل و نقل و ترافیک، اتوبوسرانی، حمل و نقل تاکسی، پسماند و همچنین کنترل نظافت و بهینه سازی محیط شهری با نظافت را بر عهده دارد. و شستشوی سطح میدان آستانه، معابر و لایروبی رودخانه و آماده سازی محیط پیرامون مساجد و همچنین سیستم یکپارچه کنترل پسماند شهری با استفاده از ماشین آلات مکانیزه خدمات شهری، تانک فن، سطل پلاستیکی مقوایی، ایجاد تانکرهای ویژه شستشو، نصب داربست برای گروه های هدف هیئات مذهبی و بهره برداری شبانه روزی بیش از 3000 نیروی خدمات شهری، فضای سبز، آتش نشانی، پیشگیری و رفع تخلفات شهری 3 شیفت کاری در هسته مرکزی، ستاد مناطق هشت گانه و سطح شهرستان برای ارائه خدمات بهینه به شهروندان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی .

مدیر کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم به سایر خدمات مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: تاکنون برای بیش از 125 ایستگاه صلواتی مجوز صادر شده است که از تمامی متولیان ایستگاه های صلواتی در شهرستان درخواست می شود. سازماندهی و رعایت اصول ایمنی و بهداشت ترافیک نظارت بر پاکیزگی اطراف محل توزیع پیشنهادات.

وی ادامه داد: به منظور افزایش ضریب ایمنی شهر، فعالیت و آمادگی ایستگاه ها و استقرار تیم های آتش نشانی و خدمات ایمنی در هسته مرکزی شهر در اطراف مکان مقدس کریمه اهل بیت(ع) (ص) و مسجد مقدس جمکران در قالب تیم های پیاده و یک خودروی سواری با ماشین های آتش نشانی و تجهیزات و موتورسیکلت EFT پیش بینی می شود.

  پاناسونیک برای حفظ سلامت کارکنان خود هفته کاری آنها را کوتاه کرده است

میرهادی از فعالیت اکیپ های پیشگیری و رفع جرائم شهری برای کنترل ناهنجاری های اجتماعی مانند راه بند و متکدیان و غیره یاد می کند. اطراف حرم اهل بیت (ع) و شهر را از مهمترین اقدامات شهرداری در این ایام عنوان کرد و گفت: در این ایام خدمات حمل و نقل عمومی توسط سازمان های اتوبوسرانی و تاکسیرانی برای جابجایی و جابجایی عزاداران ارائه می شود.

وی اقامه پر فیض ظهر تاسوعا و عاشورا را رساترین پیام عاشورا و جلوه‌ای از عبادات زیبا و نشان‌دهنده اهمیت و جایگاه ویژه وجوب نماز در دین مبین اسلام و آمادگی امامزادگان دانست. شهرداری قم نیز برای برقراری این مهم، جلسه ای با ستاد اقامه برگزار کرد. اقامه نماز استان از آماده سازی فضا برای برپایی نماز ظهر عاشورا و تاسوعا در مناطق هشت گانه، تهیه و توزیع مهر و حصیر و هماهنگی با ایستگاه های صلواتی برای توقف توزیع نذورات و اذان خبر داد. و نماز ظهر عاشورا.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم افزود: از همه هیئات مذهبی تقاضا داریم با توجه به حضور پرشور عاشقان و عزاداران در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) حرمت و کرامت این اماکن متبرکه را حفظ کنند. ص) و امامزاده در سطح شهر حتي الامكان از ذبح و ذبح در محوطه اين اماكن متبركه خودداري و قبل از هر اقدامي تمهيدات لازم را جهت شستشوي سريع محل انجام داده و در صورت لزوم با سامانه 137 تماس حاصل فرماييد. تا اکیپ های شستشو اعزام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید