اهدای اعضای بدن یک جانباز قمی به بیماران نیازمند

اهدای اعضای بدن یک جانباز قمی به بیماران نیازمند

کارشناس مسئول پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: هفتمین اهدای عضو دائمی امسال به نام جانباز سرافراز مرحوم حاج تقی اهل خیر در قم ثبت شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، ولیولا صمدی وی در این زمینه اعلام کرد: اعضای بدن این جانباز 60 ساله که متأسفانه بر اثر سکته مغزی و خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده به چند بیمار بیمار زندگی و امید بخشیده است.

وی افزود: سال گذشته با موافقت خانواده اهداکنندگان عضو، 17 بیمار از استان قم برای اهدای عضو به تهران اعزام شدند و اعضای حیاتی این بستگان به بیماران لاعلاج در لیست انتظار وزارتخانه پیوند شد. بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.

وی با بیان اینکه هر بیمار مرگ مغزی می تواند هشت نفر را از مرگ حتمی و 53 نفر را از معلولیت نجات دهد، ادامه داد: در حال حاضر 25 هزار نفر در لیست انتظار دریافت اعضاء وزارت بهداشت هستند که روزانه 10 نفر جان خود را از دست می دهند. من می گویم سلام

صمدی با بیان اینکه امکان بازگرداندن زندگی بیمار مرگ مغزی وجود ندارد، گفت: متاسفانه به دلیل ناآگاهی خانواده ها با وجود تعداد زیاد بیماران مرگ مغزی، این بیماران فوت می کنند و به مرحله پیوند اعضا نمی رسند. .

وی افزود: تاکنون 144 مورد اهدای عضو در استان قم انجام شده که 6 مورد آن در سال جاری است و اهدای عضو مذکور هفتمین مورد است.

افرادی که تمایل دارند جزو اهداکنندگان عضو باشند می توانند در پایگاه اطلاع رسانی www.muq.ac.ir در قسمت «ثبت نام داوطلبان اهدای عضو پس از مرگ» ثبت نام کرده و کارت ویژه اهدای عضو دریافت کنند.

  کدام زبان برنامه نویسی برای کارفرمایان جذاب تر است؟

دیدگاهتان را بنویسید