امنیت کرمانشاه از وضعیت امنیتی متوسط ​​کشور بهتر است اما برای ما مطلوب نیست.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از تلاش ماموران انتظامی استان برای برقراری امنیت پایدار خبر داد و گفت: حاصل تلاش همکاران ما کرمانشاه را به یکی از استان های امن کشور تبدیل کرد، هرچند که در مرز است و مشکلات اجتماعی زیادی دارد.

سردار علی اکبر جاویدان در جلسه قرارگاه مبارزه با سرقت استان کرمانشاه با حضور استاندار و فرمانده نیروی انتظامی افزود: امنیت استان از میانگین وضعیت امنیتی کشور بهتر است اما متاسفانه به همان اندازه که امنیت داریم. هیچ احساس امنیت در بین شهروندان وجود ندارد.»

وی همچنین گفت: همانطور که بارها به مجرمان هشدار داده ایم، کرمانشاه استان امنی برای شرارت و ارتکاب جرایم مختلف نیست و مجرمان باید بدانند که دیر یا زود گرفتار قانون شده و به سزای اعمال خود خواهند رسید.

رئیس پلیس استان کرمانشاه در ادامه سخنان خود به معضل سرقت در استان اشاره کرد و گفت: با تلاش ماموران پلیس راه در چهار ماهه گذشته امسال هفت هزار و 867 فقره سرقت در استان کشف شد. که معادل 62 درصد از سرقت ها می باشد.

وی بیان کرد: از مجموع سرقت های کشف شده 2 هزار و 14 مورد در حوزه سرقت های مهم منزل، مغازه، وسایل نقلیه، سرقت، اماکن و احشام است.

سردار جاویدان تصریح کرد: 5 هزار و 153 مورد دیگر سرقت های کشف شده در حوزه سرقت های خرد و خرد شامل قطعات و محتویات خودرو، جیب بری و جیب باز است.

وی یادآور شد: در چهار ماهه نخست امسال 644 فقره سرقت خودرو، 533 فقره سرقت منزل، 184 فقره سرقت مغازه، 123 فقره سرقت موتورسیکلت و 90 فقره سرقت احشام کشف شد.

  پیکر عادل هازارد فردا تشییع می شود

66 درصد سرقت ها در کرمانشاه خرد است

رئیس پلیس استان کرمانشاه یادآور شد: از مجموع سرقت های انجام شده در استان در چهار ماهه پایانی سال 66 درصد آن سرقت های خرد و 34 درصد سرقت های کلان بوده است.

وی بیشترین وقوع سرقت را در شهرستان کرمانشاه با 82 درصد ذکر کرد و گفت: اسلام آباد غرب با 5 درصد و کنگاور و صحنه هر کدام با 3 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

سردار جاویدان یادآور شد: بیشترین وقوع سرقت در کرمانشاه با 75 درصد و پس از آن اسلام آبادغرب با 7 درصد بوده است.

این افسر ارشد پلیس در خصوص فراوانی سرقت نیز گفت: سرقت اماکن، قطعات و محتویات خودرو با 13 درصد، هر خانه با 8 درصد و خودرو با 5 درصد بیشترین میزان سرقت و 37 درصد را به خود اختصاص داده اند. مربوط به سرقت های دیگران

وی همچنین به اقدامات صورت گرفته برای برخورد با سرقت ها اشاره کرد و افزود: اجرای 14 طرح عملیاتی توسط پلیس آگاهی منجر به کشف یک هزار و 198 فقره سرقت، دستگیری 197 سارق و انهدام 33 باند سرقت با 96 عضو و انهدام 33 باند سرقت شد. کشف 514 سرقت از Ošven گفت سرقت ها باعث کشته شدن اعضای باند شد.

سردار جاویدان ادامه داد: پلیس پیشگیری استان 10 طرح پیشگیرانه را اجرا و در 14 هزار و 905 مورد از بانک ها و موسسات مالی بازدید کرد.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه همچنین به دستگیری 372 معتاد متجاهر و اعزام آنها به کمپ های استان اشاره کرد و از دستگیری 487 خرده فروش مواد مخدر نیز خبر داد و گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی رئیس جمهور نیز فرصتی را برای فرماندهان فراهم کرد. و کارشناسان پلیس با حضور در صدا و سیما و رسانه ها برای ارائه پیام هشدارها و آگاهی بخشی به مردم برای مراقبت بهتر از اموال خود در برابر سارقان داده است.

  دریافت 1000 سند در یک صفحه اراضی ملی در شهرستان اردستان

وی همچنین برخورد با 8 هزار و 857 خودروی بدون پلاک، پلاک مخدوش، پلاک جعلی، پلاک ناخوانا و توقیف 218 دستگاه موتورسیکلت بدون پلاک برای جلوگیری از سرقت بویژه کیف کیف پول را از جمله اقدامات پلیس راهور در این منطقه عنوان کرد.

سردار جاویدان تعداد سارقان دستگیر شده در چهار ماه گذشته امسال را حدود 4 هزار نفر عنوان کرد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به 2 درصد افزایش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید