الجزیره: ایالت جنوبی هند به “آزمایشگاه ضد مسلمانان” تبدیل شده است.

1 15 خبر عجیب

شفقنا- ایالت ساحلی و جنوبی کارناتاکا هند به آزمایشگاهی برای افراط گرایی هندو علیه اسلام و مسلمانان تبدیل شده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، محمد اسماعیل در یکی از روزهای بعدازظهر در سال 2005 زمانی که به عنوان مغازه دار در منگلور در ایالت کارناتاکا در جنوب هند مشغول به کار بود، راهی میسور بود. او به همراه چند مسلمان دیگر از اتوبوس خارج شد و توسط گروهی از افراط گرایان هندو مورد حمله وحشیانه قرار گرفت. اسماعیل به شدت مجروح شد و ماه ها در بستر ماند.

دلیل این حمله چه بود؟ سوار اتوبوس با چند دختر هندو!

این اولین بار نیست و آخرین بار هم نخواهد بود که در کارناتاکا به مسلمانان حمله می شود. بیش از 30 سال است که هندوها حملات مختلفی را علیه مسلمانان این ایالت سازماندهی کرده اند. کارناتاکا آزمایشگاه هندوتوا است. هندوتوا به یک جنبش برتری 100 ساله هندو اشاره دارد که هدف آن تبدیل هند سکولار قانون اساسی به یک کشور منحصراً هندو است.

در دو دهه گذشته، کارناتاکا حتی از دو ایالت بزرگ و پرجمعیت مانند گجرات و اوتار پرادش در سیاست ضد اسلامی پیشی گرفته است. امسال، دولت حجاب اسلامی را در مدارس و دانشگاه ها ممنوع کرد و موجی از ناامیدی و خشم مسلمانان را برانگیخت.

دولت همچنین ذبح گاو را ممنوع می کند و ازدواج مسلمانان با هندوها را به نوعی ممنوع می کند – تغییر مذهب را ممنوع می کند.

کارشناسان بر این باورند که احساسات ضد اسلامی نه تنها در نیروی انتظامی و مدیران دولتی، بلکه در فرهنگ عمومی این کشور و حتی رسانه ها نیز نفوذ کرده است. به عنوان مثال، رسانه های محلی از مسلمانان و مسیحیان به عنوان «آنیا بهاراتیا» (سایر هندی ها) یا «آنیا کومو» (مذهب دیگر) یاد می کنند.

  سید مهدی جوادی مدیر بنیاد فیلم فارابی شد

دیدگاهتان را بنویسید