اقدامات پلیس کرمانشاه باید در راستای پیشگیری از سرقت باشد

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه سرقت را یکی از مهم ترین معضلات جامعه عنوان کرده است که بر روحیه مردم تاثیر منفی می گذارد.

بهمن امیری محدم در قرارگاه مبارزه با سرقت استان کرمانشاه با حضور رئیس پلیس آگاهی کشور گفت: پدیده سرقت معضلی نگران کننده است که همه دستگاه ها باید برای پیشگیری و مقابله با آن اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد سرقت های استان در شهرهای کرمانشاه، اسلام آبادغرب، کنگاور، صحنه و هرسین رخ می دهد، خواستار بررسی و بررسی نحوه سرقت ها شد، افزود: بر اساس بررسی های به عمل آمده در این زمینه. در این راستا باید اقدامات پیشگیرانه و متقابل انجام شود.

امیری مقدم تصریح کرد: در این راستا فرمانداران و فرماندهان انتظامی شهرستان های مذکور در جلسات مشترک انواع سرقت های انجام شده در حوزه های امنیتی خود را بررسی و با همفکری و برنامه ریزی مشترک با سارقان و سایر مجرمان برخورد کنند.

استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به سوء استفاده سارقان از لباس فرم دستگاه های خدمات رسان مانند شرکت آب و فاضلاب، برق، گاز، شهرداری و حتی نیروی انتظامی برای انجام سرقت، خاطرنشان کرد: از این پس دستگاه های خدمات رسان باید در شب خدمات ارائه دهند. هماهنگی های لازم را با اداره پلیس محلی و پاسگاه پلیس انجام دهید.

وی افزود: موضوع دیگری که برای پیشگیری از سرقت باید انجام شود، تعیین تکلیف پارکینگ بیمارستانی است، این مراکز درمانی باید نسبت به برقراری امنیت پارکینگ و ایستگاه ها اقدام کنند، زیرا درصد قابل توجهی از سرقت های روبروی بیمارستان ها به دلیل کمبود است. از فضا، پارکینگ اتفاق می افتد.

  ترسیم افق 25 ساله آبرسانی به 128 روستای مازندران

امیری مقدم همچنین از بهزیستی خواست تا محل نگهداری معتادان متجاهر را فراهم کند تا زمینه جمع آوری آنها توسط پلیس سطح شهر و جامعه فراهم شود زیرا این افراد اکثریت سارقان را تشکیل می دهند.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه بر برخورد قاطع با ضایعات و کمپرس کننده ها و انهدام افرادی که مجوز ندارند و غیرقانونی کار می کنند تاکید کرد و گفت: خوشبختانه دستگاه قضایی همواره آماده برخورد با چنین مکان هایی است و همگان این آمادگی را داشته اند. در صورت نیاز مجوزهای لازم را صادر کرد.

وی در عین حال شهرداری را موظف به تجهیز تمامی پل های استان به دوربین های مداربسته با ممنوعیت خروج هرگونه زباله از استان حتی با وجود بارنامه کرد.

امیری مقدم همچنین بر افزایش امنیت سیستم های بانکی و اعلام شکایت از سوی دستگاه های انتظامی از سارقان اموال عمومی تاکید کرد و گفت: راه اندازی گشت های رضوی که گشت مشترک پلیس و بسیج است می تواند در کاهش سرقت ها موثر باشد. و افزایش دستگیری سارقان.

استاندار کرمانشاه در بخشی دیگر از سخنان خود از اهتمام و جدیت پلیس در برخورد با سارقان قدردانی کرد و گفت: امروز ماموران نیروی انتظامی در خط مقدم امنیت عمومی قرار دارند.

وی شهادت سروان مهدی دامن باغ یکی از پاسبانان کلانتری 15 شریعتی به دست اراذل و اوباش مسلح را نمونه ای از تلاش پلیس برای برقراری نظم و امنیت در جامعه برشمرد و گفت: هیچ گاه سختی ها نبوده است. پلیس را وادار کرد که از وظایف خود دست بکشد.» بنشینید و در انجام آنها تنبل باشید.

  رضایی: طبقات پایین 400 هزار تن و اقشار بالا 300 هزار تن به عنوان یارانه کالاهای اساسی دریافت می کنند.

امیری مقدم در پایان بر حمایت همه دستگاه ها از اقدامات پلیس تاکید کرد و گفت: مصوبات ستاد مبارزه با سرقت برای تمامی ادارات و سازمان های استان الزامی است و مدیران موظفند در حوزه کاری خود پاسخگو باشند. مسئولیت ها و وظایف محول شده

دیدگاهتان را بنویسید