افزایش فعالیت های کارآفرینی و اشتغال کمیته معاونت امام در سال جدید

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مرتضی بختیاری رئیس کمیته مددکاری امام خمینی (ره) گفت: پس از نامگذاری سال جاری به عنوان سال «تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال» فعالیت های این نهاد آغاز شد. کارآفرینی و افزایش اشتغال

بختیاری افزود: 12 درصد از کل 500 هزار تعهد کاری این نهاد در سال جاری تاکنون انجام شده و میزان تعهد استخدام کمیته امداد امام خمینی (ره) از 304 هزار شغل در سال گذشته به 500 هزار شغل در سال جاری افزایش یافته است.

رئيس هیئت مدیره کمیته کمک امام خمینی (ره) افزودند: 250 هزار شغل از مجموع فرصت های شغلی امسال را می توان به افراد غیرمجاز این نهاد اختصاص داد. دوره های آموزشی مهارتی و تجربه کاری را گذرانده باشند.

وی خاطرنشان کرد: شورای اسلامی در سال جاری 250 هزار ریال در بودجه کشور برای پرداخت اعتبارات اشتغالزایی و کارآفرینی متقاضیان از این نهاد در نظر گرفته است که با همکاری و هماهنگی بانک های مدیریت این تسهیلات، پرداخت به موقع به متقاضیان پرداخت خواهد شد. .

بختیاری تصریح کرد: 50 درصد از کارگرانی که از این نهاد کمک می گیرند را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند که توجه این قشر به امور خانه داری بسیار مهم است تا بتوانند در رونق اقتصادی خانواده خود نقش بیشتری داشته باشند. سرپرست خانواده و به عنوان یک مادر.

  وضعیت اقتصادی افغانستان و حق آبه ایران از مهمترین نکات دیدار امیرخان متکی با نماینده ایران در افغانستان است.

دیدگاهتان را بنویسید