استاد اخلاق: قابل اعتمادترین افراد کسانی هستند که از شک و تردید دست بردارند

13981024000028 Test PhotoN خبر عجیب

شفنا- استاد اخلاق حوزه علمیه با بیان اینکه باایمان ترین مردم کسانی هستند که در شک و تردید دست می کشند، گفت: یکی دیگر از راه های حفظ دین، اطاعت از دستورات امام معصوم (ع) است.

به گزارش شفقنا از شبستان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر علوی تهرانی به مناسبت ماه محرم در مسجد امیرالمومنین(ع) در سخنانی اظهار داشت: باایمان ترین مردم کسانی هستند که از شک و تردید دست بردارند. یکی دیگر از راه های حفظ دین، اطاعت از دستورات امام معصوم (ع) است، زیرا امام معصوم (ع) به دنبال هدایت داوطلبانه مردم است.

وی با استناد به آیه 18 سوره زمر می‌فرماید: «بندگانم را بشارت ده، کسانی که سخن حق را می‌شنوند و آن را به بهترین نحو انجام می‌دهند، آنان کسانی هستند که خداوند هدایتشان کرده و صاحب عقل و خرد هستند. “

استاد حوزه علمیه افزود: امام صادق علیه السلام درباره حق شنوایی می فرمایند: آنان اهل احادیث و سخنان اهل بیت علیهم السلام هستند و چیزی از آنها کم و زیاد نمی کنند و عمل می کنند. آنها شنیدند.

وی در ادامه به استناد به آیات دیگری از قرآن کریم پرداخت و گفت: این تعبیر آیه 18 سوره زمر که هر کس کلمات مختلف را بشنود بهترین آنها را برمی گزیند، خداوند او را هدایت کرده است، با بسیاری از آیات قرآن در تعارض است. .

آقای علوی تهرانی ادامه داد: بر اساس آیات قرآن هیچکس حق ندارد علاوه بر آنچه پیامبر(ص) فرموده است صحبت کند. خداوند بهترین وعده را می گوید; این سخن پیامبر (ص) است، فقط آن را بگیرید و گوش کنید و فقط اهل ذکر را اطاعت کنید. اهل بیت (علیهم السلام).

  واکنش محافل سیاسی عراق به پیشنهاد نمایندگان مستقل/ آیا جناح های بزرگ اجازه می دهند نخست وزیر یک چهره مستقل باشد؟

ایشان با استناد به آیات 159 و 160 صافات فرمودند: خداوند زیباترین آن چیزی است که او را توصیف می کنند، فقط قومی از بندگان پاک حق دارند مرا وصف کنند. طبق روایات فقط اهل بیت (ع) بندگان کاملاً پاک هستند.

این استاد اخلاق گفت: برخی می گویند پسرم می خواهد حجاب داشته باشد اما قصد حجاب ندارد. این جمله زیبا به نظر می رسد، اما جهنمی ترین کلمه است.

امام حسین (ع) با نقل قولی می فرماید: «خداوند بندگان را نیافرید مگر اینکه به او معرفت پیدا کنند، وقتی علم پیدا کردند از او می خواهند و خود را از بندگی غیر خدا رها می کنند.» با شناخت امام معصوم. (علیه السلام)، اطاعت از خدا، یعنی شناخت دین حق، واجب می شود. بیایید بررسی کنیم که چقدر از امام زمان (عج) اطلاع داریم.

علوی تهرانی افزود: دینی که عمل در آن پذیرفته شده، معبودی جز الله نیست، در این دین محمد بنده و فرستاده خداست و آنچه آورده از جانب خداوند، امامت و هدایت خاندان پیامبر است. علیه السلام، تبر از دشمنان اهل بیت (علیهم السلام) و اطاعت از امر، اهل بیت (ع) بودن، تقوا و تواضع در برابر خدا و انتظار قائم است.

در پایان خاطرنشان کرد: امام صادق (علیه السلام) فرمودند کسی که در زمان غیبت کبری دین می کند، مانند کسی است که دست خود را روی خارهای بسیار سخت دراز می کند. همچنین پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند که در آخرالزمان مؤمنان واقعی اندک خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید