اردوغان: آماده میزبانی نشست مشترک پوتین و زلنسکی هستیم

به گزارش شفقنا از ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از آمادگی کشورش برای میزبانی نشست مشترک روسای جمهور روسیه و اوکراین خبر داد. شبکه تلویزیونی TART ترکیه روز شنبه به نقل از اردوغان گفت که ترکیه آماده ادامه مذاکرات صلح با حضور ولادیمیر پوتین و ولودیمیر زلنسکی است.

اردوغان گفت، همانطور که بارها گفته ام، جنگ در اوکراین نمی تواند برنده داشته باشد. وی به طرح موفقیت آمیز صادرات غلات از دریای سیاه اشاره کرد و این اقدام را سرآغاز اقدامات عملی برای بازگشت به مذاکرات صلح استانبول دانست. با وجود برخی مشکلات، من به این باور رسیده ام که بحران اوکراین را می توان بر سر میز مذاکره حل کرد و ترکیه آماده میزبانی نشست مشترک اوکراین و روسیه است.

رئیس جمهور ترکیه گفت: ما به گفتگو با روسیه، همسایه دریای سیاه خود در همه بخش ها برای کمک به صلح منطقه ای و جهانی ادامه خواهیم داد.

اردوغان پیشتر گفته بود موفقیت پروژه حمل و نقل غذا و غلات می تواند به یافتن راه حلی برای بحران اوکراین کمک کند. چند هفته پیش با حضور نمایندگان روسیه، اوکراین، ترکیه و سازمان ملل توافقنامه صادرات غلات اوکراینی امضا شد.

نمایندگان ترکیه بارها اعلام کرده اند که آماده برگزاری نشست های مشترک با حضور مقامات روسیه و اوکراین در هر سطحی هستند. در پایان ماه مارس مذاکرات مستقیم بین نمایندگان دو کشور در استانبول انجام شد.

  شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از حضور پرشور مردم در کمپین روز قدس قدردانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید