ارتش روسیه با جمع آوری نیروهای خود برای عملیات بزرگ در جنوب اوکراین آماده می شود

به گزارش خبرگزاری موج، نهادهای امنیتی وزارت دفاع انگلیس روز شنبه در گزارش روزانه خود از توسعه میدان نبرد اعلام کردند که ارتش روسیه نیروهای خود را در مناطق جنوبی اوکراین جمع آوری کرده و برای عملیات بزرگ آماده می شود. در اوکراین.

در بیانیه وزارت دفاع انگلیس آمده است: جنگ روسیه در اوکراین در آستانه ورود به مرحله جدیدی است و در حال حاضر بیشتر درگیری ها به منطقه ای نزدیک به 350 کیلومتر در مناطق جنوب غربی منتقل شده است. از نزدیک استان Zaporozhye تا استان Kherson، به موازات رودخانه Dnieper.

به گفته نیروهای امنیتی بریتانیا، ارتش روسیه نیروهای خود را در جنوب اوکراین متمرکز کرده و ممکن است برای حمله یا ضدحمله آماده شود.

همانطور که این بیانیه ادعا می کند، ستون های طولانی کامیون های نظامی، تانک، توپخانه و سایر سلاح های ارتش روسیه همچنان از منطقه دونباس به سمت مناطق جنوب غربی در حال حرکت هستند.

در بیانیه وزارت دفاع انگلیس آمده است: گردان گروه های تاکتیکی ارتش روسیه که متشکل از 800 تا 1000 نظامی است، هم اکنون در منطقه کریمه مستقر است و قطعا از نیروهای روسیه در منطقه خرسون پشتیبانی خواهد کرد.

به گفته وزارت دفاع بریتانیا، نیروهای اوکراینی بیشتر بر روی هدف قرار دادن پل ها، انبارهای مهمات و خطوط راه آهن در مناطق جنوبی تمرکز کرده اند. به خصوص خط راه آهن استراتژیک و مهمی که منطقه خرسون را به شبه جزیره کریمه متصل می کند.

  قیمت ارز در بازار آزاد تهران در تاریخ 8 اسفند 1392 / قیمت به دلار تعیین شد.

دیدگاهتان را بنویسید