60 درصد از ثبت نام کنندگان نهضت ملی مسکن در استان اصفهان واجد شرایط هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اصفهان موج، امیر زاغیان گفت: بیش از 60 درصد ثبت نام کنندگان طرح نهضت ملی مسکن شرایط لازم را داشتند و تعداد آنها بیش از 130 هزار نفر در استان است.

وی افزود: استان اصفهان با 423 هزار متقاضی ثبت نام، دومین استان کشور در نهضت ملی مسکن پس از تهران است و تاکنون بیش از 20 هزار واحد مسکونی در استان پروانه دریافت کرده و مراحل ساخت آنها آغاز شده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: تاکنون بیش از 70 درصد از متقاضیان واجد شرایط در طرح نهضت ملی مسکن استان زمین دریافت کرده اند.

این مسئول با اشاره به اینکه سهمیه استان اصفهان در چهار سال 33 در نهضت ملی مسکن 1000 واحد مسکن مهر است، گفت: در این مدت باید حدود 50 هزار واحد در استان ساخته شود که مهم ترین موضوع در اول است. سال این سیاست زمین گیر است.

زاگیان ادامه داد: تاکنون به بیش از 70 درصد متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن در استان زمین داده شده است که مهم ترین اقدام برای تحقق سیاست نهضت ملی مسکن تلقی می شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به آمار ثبت نام متقاضیان مسکن در استان اصفهان گفت: بر اساس بررسی کلان انجام شده بر اساس سه رقم اول کد ملی استان اصفهان. افراد ثبت نام شده مشخص شد که متقاضیان از شاهین شهر، نجف آباد، خمینی شهر و کاشان و سایر شهرهای بالای 100000 نفر یا شهر اصفهان، بیش از 60 درصد از همان شهر و ساکن همان شهر هستند. شهرستان و کمتر از 20 درصد کد ملی آنها خارج از استان است که حداقل پنج سال سابقه سکونت دارند.

  من می خواهم برای اولین بار با شما ملاقات کنم

این مسئول افزود: حدود 26 هزار زن مجرد بالای 35 سال، هزار زن مجرد و 44 هزار مرد مجرد 23 تا 45 سال در طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان ثبت نام شده اند.

وی در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن تصریح کرد: این طرح به سه صورت اجرا می شود که روش اول انبوسازی است که در ابتدا به متقاضی یک واحد مسکونی واگذار می شود اما پیشرفت این طرح ها با سپرده متقاضیان گره خورده است. .

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان سقف وام فعلی طرح ملی مسکن را 400 میلیون عنوان کرد و افزود: متقاضیان برای پرداخت اقساط 40 میلیون تومانی باید 300 میلیون تومان داشته باشند. . از وامی که می گیرند..

وی بیان کرد: روش دوم طرح ملی مسکن، واگذاری گروهی زمین به 2 تا 5 متقاضی است و این افراد خودشان در تعاونی ساخت و ساز را انجام می دهند.

زاغیان در خصوص ساختمان های خطرناک استان نیز گفت: بیش از 300 ساختمان خطرناک در سطح شهر اصفهان شناسایی و به شهرداری ابلاغ شده و تذکرات لازم از سوی شهرداری اصفهان به مالکان این ساختمان ها داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید