پوشش اپراتور همراه اول در فریدونشهر توسعه یافت

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، در راستای برقراری عدالت ارتباطی و بهبود ارتباطات در مناطق روستایی، با به روز رسانی تجهیزات سایت بی تی اس میلاگرد، این سایت به فناوری 3G نیز مجهز شد که باعث افزایش کیفیت خدمات شد. همراه اول در این زمینه کاهش نقاط کور تضمین شد.

لازم به ذکر است میلاگرد روستایی در بخش مرکزی شهرستان فریدونشهر در استان اصفهان است.

این روستا در دهستان برف انبار قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۴، جمعیت آن ۶۲۲ نفر (۱۳۳ خانوار) ​​بوده است.

BTS چیست؟

به زبان ساده، یک ایستگاه فرستنده گیرنده پایه (Base Transceiver Station) که ما آن را BTS می نامیم. مجموعه ای از تجهیزات مخابراتی بی سیم و بی سیم است که ارتباط بین یک کاربر تلفن همراه و یک شبکه عمومی را فراهم و تسهیل می کند.

این اتصال بی سیم می تواند از نسل 2، 3 و 4 موبایل، Wi-Fi، WiMAX و سایر فناوری های ارتباطی بی سیم شهری باشد، اما معمولاً اصطلاح ایستگاه های BTS برای شبکه های تلفن همراه GSM استفاده می شود.

ایستگاه های BTS مهم ترین اجزای شبکه های تلفن همراه GSM هستند.

آنتن های نصب شده بر روی این دکل ها از طریق امواج رادیویی مایکروویو با شبکه ارتباط برقرار می کنند و تلاش می کنند منطقه ای مانند شهر را به پوشش کامل شبکه سلولی برسانند.

بدین ترتیب؛ وقتی با تلفن همراه صحبت می کنیم؛ ما می نویسیم و از اینترنت موبایل استفاده می کنیم. ما از طریق یک ایستگاه BTS به شبکه ملی موبایل متصل شدیم.

  وزیر دادگستری سابق آمریکا: ترامپ ارتباطش را با واقعیت از دست داده است

هر چه تعداد آنتن ها و ایستگاه های BTS در یک منطقه بیشتر باشد. پوشش شبکه تلفن همراه بهتر و سریعتر خواهد بود. به همین دلیل اپراتورهای تلفن همراه به طور مداوم در حال گسترش و نصب ایستگاه های جدید هستند.

همچنین لازم به ذکر است که دکل های تلفن همراه تنها بخشی از یک ایستگاه مخابرات سیار هستند و بسیاری از اجزای دیگر برای ایجاد یک شبکه تلفن همراه مورد نیاز هستند.

BTS زیرمجموعه ای از ناحیه BSS (زیر سیستم ایستگاه پایه) است.

منطقه BSS از BTS و BSC (کنترل کننده ایستگاه پایه) تشکیل شده است.

ارسال و دریافت سیگنال و امواج رادیویی، پردازش سیگنال‌ها و پرش فرکانس، رمزگذاری و رمزگشایی اطلاعات مسیر رادیویی، مدیریت لینک‌ها و خطوط، مدیریت ارتباط و کیفیت خط و تطبیق نرخ بیت و اعمال کدگذاری بر عهده ایستگاه‌های BTS است.

دیدگاهتان را بنویسید