همکاری های مشترک برای تامین نیازهای بیمه ای فعالان اقتصادی افزایش خواهد یافت

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل بیمه مرکزی در این جلسه با توجه به اقدامات انجام شده در صنعت بیمه گفت: تلاش های زیادی در حوزه بیمه انجام شده است. صنعت و حرکت اقتصادی کشور به صنعت بیمه بستگی دارد.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه و فضای خوبی که برای بحث بیمه ایجاد شد، گفت: بحث هایی که در اینجا مطرح شد، هم در موضوع نیاز بخش خصوصی و هم مطرح کردن فرصت ها و مشکلات می تواند منجر به عملکرد خوب و عملی شود. نتایج اجرایی

رئیس کل بیمه مرکزی با مقایسه سطح بیمه کشور با دنیا گفت: بازار بیمه در دنیا حدود 7 هزار میلیارد دلار است که بیش از 50 درصد آن به بیمه های عمر و بیش از 90 درصد این بازار تعلق دارد. برای 20 کشور برتر و بازار متمرکز است و برای کشورهای توسعه یافته موجود است. طبق گزارش Swiss Re 2021، سهم و تعداد ما حدود 28 میلیارد دلار با نرخ ارز 4200 است.

مهندس بهزادپور افزود: شاخصی که ضریب نفوذ در نظر گرفته می شود اندازه ما را نشان می دهد، در واقع ضریب نفوذ ما ارتباط ما با بیمه گذاران است. به عنوان مثال صنعت بیمه در سال گذشته 54 میلیون خسارت پرداخت کرد که نشان دهنده ارتباط ما با مردم است.

وی هدف گذاری ضریب نفوذ 7 درصدی در برنامه ششم را در شرایط کنونی کار سختی عنوان کرد و گفت: واقعیت این است که این 7 درصد باید همزمان با سایر شاخص ها مانند رشد 8 درصدی اقتصاد رشد می کرد که رشد نکرده است. به دست آورد.

رئیس شورای عالی بیمه رشد صنعت بیمه را در گرو رشد اقتصادی دانست و گفت: مسیر اصلی ما توسعه صنعت بیمه است و شاخص نفوذ بیمه شاخصی است که همه ما بر آن تاکید داریم. در واقع صنعت بیمه کار زیادی در پیش دارد و باید از پتانسیل های بکر و عظیم در این صنعت استفاده کند و آن را به روز کند.

  قاضی زاده هاشمی: شهادت آتش نشان پلاسکو تقدیم خانواده هایشان شد

مهندس بهزادپور در بخشی دیگر از سخنان خود بر اهمیت استفاده از فناوری و نوآوری پیشرفته تاکید کرد و گفت: تلاش کرده ایم زیربنای ساختار نوآوری در بیمه را تشکیل دهیم و راه اندازی مرکز نوآوری در بیمه مرکزی نمونه بارز آن چیزی است که به زودی راه اندازی خواهد شد

رئیس کل بیمه مرکزی از ایجاد فضای تعاملی در صنعت بیمه استقبال کرد و گفت: هر چقدر هم که صنعت را نقد کنیم موتور محرکه محسوب می شود و باید چارچوب اداری مشخص را رها کنیم و فضایی را برای مشارکت کنندگانی که مایل هستند ایجاد کنیم. برای استفاده از خدمات صنعت بیمه بازشان کنیم تا بیایند و نظر و برنامه هایشان را بیان کنند و به کمک تکنولوژی روز بیمه های جدید متناسب با نیازشان طراحی شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به کاهش مأموریت دیده بان اشاره کرد و گفت: معمولاً وقتی بحث امریه مطرح می شود، ذهن ها به سمت کاهش اعتماد تکلیفی می رود که من شخصاً با آن موافقم و فکر می کردم کمتر از سطح فعلی باشد، دستیابی به این هدف. اما نیازمند همکاری و حمایت سایر ارکان صنعت بیمه است، بنابراین با اعلام آمادگی صنعت بیمه، هیچ مقاومتی در برابر حفظ اطمینان اجباری نخواهیم داشت.

رئیس کل بیمه مرکزی اصلاح آیین نامه 90 را اولین گام برای کاهش اختیارات عنوان کرد و گفت: شرکت های بیمه باید در تصمیم گیری های داخلی آزاد باشند زیرا مداخله با نظارت متفاوت است و نظارت باید بر اساس روش های نوین موجود در دنیا باشد. اولین گام در این بحث اصلاح آیین نامه 90 بود که تایید صلاحیت 14 موقعیت را به 3 موقعیت افزایش داد و مابقی را تایید صلاحیت به شرکت های تحت کنترل بیمه مرکزی اعطا کرد.

  این سایت یونانی از تصمیم این مهاجم مورد توجه باشگاه استقلال انتقاد می کند

وی صنعت بیمه را یک صنعت بین المللی دانست و گفت: قبل از تحریم ها ارتباطات گسترده ای داشتیم و انتقال تجربه مهم ترین ویژگی ارتباطات بین المللی است که می توانید این فرصت را فراهم کنید. اولویت ما در ارتباطات بین المللی آموزش است.

مهندس بهزادپور راه حل مشکل تامین اجتماعی را در دست صنعت بیمه تجاری دانست و گفت: در حال حاضر 13 درصد از منابع دولت صرف تامین کسری بودجه می شود که پیش بینی می شود در 10 سال آینده این رقم به 50 درصد برسد. سال و این عدد زیادی است که نمی توان آن را محقق کرد مگر اینکه بتوان بیمه تجاری را وارد کرد.

وی افزود: راه حل توسعه صنعت بیمه ورود سرمایه های جدید به صنعت است و هنوز جا برای ورود شرکت های بیمه جدید وجود دارد و در کنار آن باید روش های نظارتی خود را توسعه دهیم.

رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه گفت: یکی از مقرراتی که در صنعت بیمه کمبود دارد، تنظیم رقابت است تا ورودی هایی که به این صنعت اضافه می شوند بتوانند در فضای مناسب به رقابت بپردازند. رقابت منصفانه قطعا منافع بیمه شده را تامین می کند و رقابت ناعادلانه بیشترین آسیب را به حقوق بیمه شده وارد می کند.

وی با اشاره به سیاست‌های جدید بیمه مرکزی برای اعطای مجوز به شرکت‌های بیمه‌گر جدید، گفت: استراتژی فعلی را بر اساس اولویت دادن به شرکت‌های معتبر و متخصص قرار داده‌ایم و راهکار ساده‌سازی فرآیندها را داریم تا سرعت بخشیدن به آن را افزایش دهیم. فرآیند صدور مجوز دوره دو ساله تاسیس شرکت باید کاهش یابد زیرا در این دو سال نیازهای ما تغییر کرده است.

  رئیس بنیاد مسکن: منازل مسکونی 8 منطقه سیل زده در حال بازسازی هستند

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: باید از ظرفیت آربیتراژ استفاده کنیم. ما اکنون می‌توانیم از تجربه و ظرفیت فعال شما استفاده کنیم و بعداً آن را به کل صنعت گسترش دهیم.»

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در بازار متنوع صنعت بیمه با رشد روزافزون بازیگران نقش نظارتی خوبی داشته باشیم، باید هوشمندسازی کنیم و این خود این صنعت را به روز می کند.

مهندس بهزادپور گفت: دانش مدیریت ریسک در کشورمان در سطح قابل قبولی است و رتبه خوبی در منطقه داریم و باید آن را توسعه دهیم زیرا نقش اصلی صنعت بیمه مدیریت ریسک است و مدیریت ریسک حلقه مفقوده است. از تولید.

وی در پایان از پیشنهاد ایجاد پیشخوان بیمه در وزارتخانه ها خبر داد و گفت: با وزارت امور خارجه توافق شده که اولین آن بیمه مسافرتی است و همکاری خوبی نیز صورت گرفته است. همچنین پیشنهاد دادیم که در وزارتخانه یک دفتر بیمه ایجاد شود تا بتوانیم از بیمه کشورها آگاهی پیدا کنیم زیرا زندگی ما به ارتباطات بین المللی بستگی دارد و باید آن را تقویت کنیم.

در این جلسه اعضای این کمیسیون موضوعاتی همچون هوشمندسازی خدمات بیمه ای، تخصصی شدن شرکت های بیمه، تعامل مدیران عالی صنعت بیمه با اتاق بازرگانی و در نتیجه مشارکت کنندگان اقتصادی و طراحی را مورد بحث و بررسی قرار دادند. از جمله بیمه نامه های مورد نیاز آنها، ایجاد اتاق های داوری، نظارت بر رقابت ناسالم و افزایش قیمت ها که در نهایت منجر به نارضایتی بیمه گذار، اطلاع رسانی صحیح به بیمه گذار از شرایط بیمه نامه، افزایش حضور بخش خصوصی می شود.

در بخشی دیگر از این جلسه معاونان بیمه مرکزی نیز گزارشی از اقدامات بیمه مرکزی در حوزه نظارت، قابلیت اطمینان و برنامه ریزی و توسعه ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید