“هشدار جهانی” آمریکا به شهروندانش پس از مرگ الظواهری

خبر عجیب

شفقنا- وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به شهروندان خود که به خارج از کشور سفر می‌کنند، درباره انتقام‌جویی احتمالی به دلیل مرگ ایمن الظواهری، «هشدار جهانی» صادر کرد.

به گزارش شفقنا از ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل، این بیانیه وزارت خارجه آمریکا شامگاه سه شنبه منتشر شد که در آن نسبت به احتمال زیاد خشونت های ضد آمریکایی در پی ترور ایمن الظواهری هشدار داده شد.

وزارت امور خارجه آمریکا هشدار داد: «اطلاعات کنونی نشان می‌دهد که گروه‌های تروریستی در حال برنامه‌ریزی حملاتی علیه منافع آمریکا در چندین منطقه در سراسر جهان هستند».

با این حال، در این بیانیه به احتمال حملات در خاک آمریکا یا تهدید خاصی از خارج از آن کشور اشاره ای نشده است، اما نسبت به مشکلاتی مانند حملات انتحاری، ترور، آدم ربایی، هواپیماربایی و بمب گذاری به آمریکایی ها هشدار داده شده است.

این وزارتخانه به شهروندان آمریکایی هشدار داد که هنگام سفر به خارج از کشور “اقدامات امنیتی مناسب” را اتخاذ کنند.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: افرادی که به خارج از کشور سفر می کنند باید از توصیه های سفر مطلع شوند و اطلاعات ارائه شده در وب سایت ها را مطالعه کنند. همچنین دولت آمریکا خاطرنشان کرده است که گروه های تروریستی یکی از بزرگترین تهدیدها علیه آمریکایی ها و منافع این کشور هستند.

این اعلامیه ۲۴ ساعت پس از آن منتشر شد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که ایمن الظواهری در یک حمله هوایی روز شنبه کشته شده است. این حمله ساعت 21:48 به وقت محلی 30 جولای توسط پهپاد و موشک هلفایر در منطقه شیرپور کابل انجام شد.

  پایش رتینوپاتی دیابتی با نور آبی

دیدگاهتان را بنویسید