سخنگوی دولت اعلام کرد: توزیع یک و نیم میلیون تومان سهام بین متولدین 1401.

1401040312212716025572174 خبر عجیب

شفقنا- سخنگوی دولت از توزیع سهام معادل یک میلیون تومان برای متولدین ۱۴۰۰ و یک و نیم میلیون تومان برای فرزندان متولد ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش شفقنا، علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه امروز شورای دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شورای دولت در جلسه امروز (چهارشنبه) تصمیم گرفت حمایت از خانواده ها برای ایجاد فرزند، سهامی معادل یک میلیون تومان برای متولدین سال 1400 و برابر هر میلیون و نیم تومان. برای فرزندان متولد 1401 باید سبد صندوق سرمایه گذاری به نوزادان متولد شده در این دو سال تعلق گیرد و این واگذاری سهام در سال های بعد متناسب با تورم سالانه ادامه یابد.

سخنگوی و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت همچنین گفت: کارگروه ملی زیارت به منظور حمایت موثر از مشکل رفع مشکلات زائران محترم عتبات عالیات کشور، با ارتقای جایگاه خود به شورای ملی زیارت تبدیل شده است. هیات وزیران تصویب کرد که این شورا به ریاست رئیس جمهور و اعضای برخی از اعضای مرتبط دولت از جمله وزیر ارشاد، وزیر میراث، وزیر کشور و وزیر کار و عضویت حرم‌های رضوی تشکیل شود. ، حضرت معصومه تشکیل شود.شاهچراغ و عبدالعظیم حسنی و استانداران استان ها که میزبان اصلی زائران هستند. دبیر شورای خراسان رضوی در این استان که استان اصلی زیارتی است به عنوان دبیر انتخاب شد.

وی از اختصاص 25 هزار میلیارد ریال برای جبران خسارات ناشی از بلایای طبیعی خبر داد و افزود: در بلایای طبیعی و سیل اخیر رخ داده، وزیر اقتصاد پیشنهاد تخصیص منابع به صندوق بیمه بلایای طبیعی را داد. بررسی و کارشناسی و هیات وزیران تصویب کرد که با تخصیص اعتبار به صندوق بیمه بلایای طبیعی از سال جاری مجدداً آغاز شود تا فرصت پرداخت خسارات و غرامت های ناشی از بلایای طبیعی با محوریت صنعت بیمه فراهم شود. برای سال 1401 مبلغ 25 هزار میلیارد ریال معادل 2.5 هزار میلیارد تومان به این صندوق اختصاص یافت که می تواند در قالب بیمه در آن سال به جبران خسارت کمک کند.

  از ظرفیت جهادگران کوم برای مبارزه با مواد مخدر استفاده کنید

سخنگوی دولت ادامه داد: مجوز امضای موقت منشور مجمع همکاری سازمان‌های مالیاتی کشورهای عضو اکو که برای ادغام کشورهای عضو اکو است، داده شد تا وزیر اقتصاد طی کند. مراحل الحاق به انجمن و امضای منشور.

بهادری جهرمی افزود: یکی از مصوبات مهم امروز دولت کمک به تامین امنیت غذایی و افزایش صادرات محصولات کشاورزی، کمک به سرمایه گذاری و تقویت بخش کشاورزی و حمایت از بخش خصوصی و فعالیت تعاونی ها در این بخش بود. مشوق ها تصویب شد. شکل یارانه و سود و هزینه خدمات بانکی به این حوزه ها اختصاص یابد. به ویژه در رابطه با محصولات استراتژیک کشاورزی و البته طرح های دانش بنیان در این حوزه.

وی تاکید کرد: یکی از اقدامات خوبی که امروز توسط شورای دولت انجام شد که کمک قابل توجهی به تقویت شفافیت مالی می کند و یکی از اقدامات خوب در راستای اصلاح ساختار بودجه و نظارت و شفافیت نظام مالی کشور تا آنجایی است که آیا امکان تصویب آیین نامه ایجاد سیستم مدیریت یکپارچه در بخش دولتی وجود دارد که امروز به تصویب رسید. این می تواند گام بزرگی در جهت تحقق دولت الکترونیک و ادغام داده های مالی در مناطق عمومی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید