دستگاه های اجرایی ذیربط باید در زمینه ساماندهی تکدی گری به وظایف خود عمل کنند

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، احسان کامرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در جلسه شورای سازمانی متکدیان استان با تسلیت ایام سوگواری امام حسین علیه السلام گفت: : تکدی گری پدیده کوچکی نیست و پدیده ای بسیار مهم و منشأ بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه است.

وی افزود: پیشگیری از گسترش تکدی گری زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی در بسیاری از بخش ها مانند اعتیاد، جرم و جنایت و … است.

کامرانی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی باید با رعایت کامل مسئولیتی که در زمینه ساماندهی متکدیان در انجام وظایف محوله بر عهده دارند عمل کنند، گفت: تکدی گری پدیده ای است که زیبنده شهرستان های استان به ویژه بندرعباس نیست. مرکز استان و رفع پدیده تکدی گری نیازمند همکاری و هم افزایی تمامی دستگاه های اجرایی ذیربط است.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری بندرعباس با همکاری سایر دستگاه های اجرایی نسبت به جمع آوری و ساماندهی متکدیان سطح شهر در مدت زمان مشخص اقدام کند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به کودکان متکدی برای توانمندسازی آنها بسیار حائز اهمیت است که باید در دستور کار دستگاه های اجرایی ذیربط قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان ها و سازمان های مردم نهاد در هرمزگان

وی با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی باید وظایفی را که قانون برای ساماندهی متکدیان در نظر گرفته است انجام دهند و به انجام برسانند، تصریح کرد: صداوسیما باید در زمینه محدودسازی پدیده تکدی گری در جامعه اطلاع رسانی و آگاهی بخشد.

  باید به فکر جوانی و کتاب بود

کامرانی گفت: مقابله با موانع گسترش تکدی گری در استان از دیگر موضوعات مهمی است که باید در دستور کار پلیس و دستگاه قضایی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید