در صورت کاهش روند خرید گوشت مرغ، تولیدکنندگان مرغ از چرخه تولید خارج خواهند شد

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علیرضا کاراگوزلو مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان همدان به نقل از خرید مرغ را کاهش دهید از مردم گفت: اگر این اتفاق بیفتد تولیدکنندگان مرغ از چرخه تولید خارج می شوند.

وی قیمت 58 هزار و 500 تومان را هزینه شب بایرام در حالی دانست که اجزای تولید آن تغییر کرده است و افزود: شب بایرام ما نزدیک به دو میلیارد تومان هزینه دارد که انگیزه جوجه ریزی بعدی را کاهش می دهد. این به تولید لطمه می زند.

کاراگوزلو با تاکید بر کاهش 50 درصدی تولید مرغ در استان ادامه داد: در حال حاضر تولید ما به نصف رسیده است که دلیل آن عدم دسترسی و از دست دادن مرغداران است. زمانی روزی 250 تن جوجه به بازار می رفت و الان 60 تن هم در بازار عرضه نمی شود.

وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ در بازار همدان 11 هزار تومان کمتر از قیمت مصوب به فروش می رسد، گفت: در حال حاضر نگران تولیدکنندگان مرغ هستیم زیرا ضرر یک میلیاردی برای یک مرغداری ضرر بزرگی است. در عین حال نگران سلامت مردم نیز هستیم، زیرا با کاهش مصرف مواد پروتئینی، سلامت جامعه و ضریب ایمنی جامعه کاهش می یابد.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: یارانه تولید مرغ به مردم تعلق گرفت اما متاسفانه این یارانه به تولید برنگشت و مردم آن را برای خرید مرغ اختصاص ندادند.

وی با بیان اینکه بهترین کار صدور کارت پروتئین است و مردم یارانه را صرف مواد پروتئینی می کنند، گفت: اگر تولیدکنندگان مرغ حذف شوند به راحتی نمی توانند به چرخه تولید برگردند.

  پیام تبریک وزیر کشور به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن

وی با بیان اینکه در چهار ماه گذشته 15 درصد بیشتر از برنامه وزیر تولید داشته ایم، تصریح کرد: در تیرماه یک میلیون و 800 هزار قطعه جوجه ریزی شد که از 30 مردادماه وارد بازار می شود.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در سه ماهه اول سال 7.5 میلیون قطعه جوجه در استان همدان جوجه ریزی شد، افزود: مرغدارانی که در تیر و مرداد اقدام به جوجه ریزی کردند، قبلاً تخم داشتند.

وی با تاکید بر اینکه امسال 80 مرغداری تخم گذاری نکرده اند، یادآور شد: 523 مرغداری در استان همدان وجود دارد که از این تعداد 80 واحد حدود 15 سال است که تخم گذاری نکرده اند و به دنبال لغو پروانه آنها هستیم و 80 واحد باقی مانده است. امسال تخمی نگذاشته اند.عواقب آن کمبود جوجه و حذف تولیدکنندگان است.

کاراگوزلو با اشاره به اینکه روزانه 45 تن تخم مرغ در استان تولید می شود، گفت: 36 واحد تولید تخم مرغ در استان همدان وجود دارد که شش واحد آن هم اکنون تولید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید