تعداد مشترکان اینترنت موبایل از 97 میلیون نفر گذشت

شفقنا رسانه- تعداد مشترکان پهنای باند تلفن همراه در کشور تا پایان سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ به بیش از ۹۷ میلیون و ۸۳۹ هزار مشترک رسید و ضریب نفوذ پهنای باند موبایل نیز به ۱۱۵.۵۱ درصد رسید.

به گزارش ایسنا و به نقل از شفقنا، بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در پایان سه ماهه اول سال 1390 تعداد مشترکان پهنای باند سیار به 97 میلیون و 839 هزار و 831 نفر رسید، این در حالی است که در پایان سه ماهه چهارم سال جاری میلادی در سال 1400، تعداد مشترکان پهن باند تلفن همراه به 95 میلیون مشترک رسید. تعداد مشترکین به تفکیک اپراتورها در جدول زیر نشان داده شده است.

تعداد مشترکان اینترنت موبایل از 97 میلیون نفر گذشت

بر اساس این آمار، ضریب نفوذ اینترنت پهن باند تلفن همراه در پایان سه ماهه اول سال 1390 به 115.51 درصد رسیده است، این در حالی است که ضریب نفوذ اینترنت پهن باند تلفن همراه در پایان سه ماهه سوم سال 1400 به 114.06 درصد رسیده است.

دلیل سهم بالای ارتباطات سیار و میزان نفوذ آنها در کشور این است که تعداد زیادی از شهروندان ایرانی به دلایل مختلف از بیش از یک خط استفاده می کنند یا برخی از خطوطی را که خریداری کرده اند بلااستفاده رها کرده اند و از سوی دیگر. ممکن است خود اپراتورها به دلیل جذب مشتری و ورود به بازار این خدمات، ارائه سیم کارت های رایگان یا ارزان و …

  چرا فولاد فدراسیون فوتبال CAS را محکوم کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید