بازدید جنجالی مسئولان از مناطق سیل زده / از گل و لای تا سرم در دست

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، ابتدای مرداد ماه سال جاری مصادف با پدیده بادهای موسمی بود; پدیده ای که از زمان ورودش به ایران همه چیز را نابود کرده است. خبر هموارسازی سیل از استهبان فارس آغاز شد و در کمتر از یک هفته سراسر کشور را فرا گرفت و خیل عظیمی از مردم را به عزاداری برای عزیزان خود درآورد.

در این میان اما انتشار عکس هایی از بازدید میدانی مسئولان از مناطق سیل زده بدون کمترین امکانات در فضای مجازی دست به دست شد و انتقادهای زیادی را به دنبال داشت در حالی که اکثر مردم این اقدام را صرفاً به شوخی رد کردند.

منتقدان این تصاویر تاکید کردند که حضور مسئولان در مناطق سیل زده وظیفه آنهاست و قرار دادن عکس آنها با لباس گل آلود نه دردی از مردم دوا می کند و نه مشکلات ناشی از سیل را حل می کند.

در میان این هیاهو، صبح امروز تصویر گردن زدن محسن منصوری، استاندار تهران در مناطق سیل زده جنجال به پا کرد. اینکه جناب فرماندار به عهده خود بررسی وضعیت مناطق سیل زده شدند، جای خوشحالی و خرسندی دارد، اما انتشار چنین تصاویری نه تنها بار مثبتی ندارد، بلکه این احساس را در اذهان عمومی ایجاد می کند. فرماندار جوان ما فقط به دنبال دیده شدن است.

علاوه بر این، کاربران فضای مجازی اقدام منصوری را مصداق بارز فریب، تظاهر، ریا و فریب مردم می دانند.

ای کاش کارمندان دولت در مواقع بحران با مراجعه به مشاوران دلسوز به ورطه عوام فریبی نیفتند.

  وزیر نفت اعلام کرد؛ مذاکرات ایران و روسیه برای توسعه میادین مشترک نفت و گاز

اینکه پس از وقوع بحران هایی مانند سیل و زلزله، مسئولان به نشانه همدلی با مردم در مناطق مذکور حضور پیدا می کنند، این امر موجب دلگرمی آنان می شود، اما بازدیدهای بی حاصل تنها به زخم ها نمک می زند و مسئولان از راه دور نیز می توانند اقدامات و دستوراتی را انجام دهند. . راه حلی برای حل فوری بحران در نظر بگیرید.

باید بگویم؛ منصوری صبح امروز در بازدید از روستای سیل زده استان تهران گفت: دستور تهیه ابزار و تجهیزات سرویس دهی و گل و لای منطقه صادر شده است.

محسن منصوری

دیدگاهتان را بنویسید