انجام بیش از 16 هزار بازرسی از اتحادیه های صنفی در اردبیل

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رامین صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر جابجایی کالا در سطح عرضه با بیان اینکه تعداد بازرسی های انجام شده در چهار ماهه نخست سال جاری است. در منطقه نظارت و بازرسی مجموع و قاچاق ارز 16 هزار و 424 فقره افزایش چشمگیری داشت و از این تعداد چک، 31 نفر متخلف به ارزش 4 میلیارد و 128 میلیون و 397 هزار و 651 ریال شناسایی شدند.

وی افزود: در صورتی که در زمان مراجعه بازرسان به واحدهای اقتصادی، واحدهای اقتصادی اعم از تولیدکننده، عمده فروش و خرده فروش ثبت نام نکرده و در سامانه کلی تجارت به آنها نقشی داده نشده باشد، با توجه به فعالیت آنها، صادره صادر می شود. مجوز تعلیق خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل: وی می گوید: با توجه به اشتغالزایی و ریشه کنی قاچاق کالا در تمامی سطوح و بر اساس ماده 4 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر تردد به طور مستمر تشکیل می شود. کالا در سطح عرضه و به استناد همین تبصره به تصویب رسیده است.

صادقی با اشاره به اینکه کد رهگیری در مبارزه با قاچاق و کلاهبرداری موثر است، گفت: برخورد با کالای قاچاق و جمع آوری آن از سطح عرضه باید به صورت کارشناسی انجام شود تا شاهد آثار مثبت آن در جامعه باشیم.

  حضرت آیت الله جوادی آملی: بهترین مناظره وظیفه روحانیت است/ مسئولیت خود را فقط در قبال حوزه علمیه قم یا دانشگاه های ایران ندانیم.

دیدگاهتان را بنویسید