افتتاح 1400 پروژه محرومیت زدایی در استان فارس

به گزارش خبرگزاری موج فارس به نقل از روابط عمومی سپاه فجر فارس، سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس در حاشیه افتتاح 1400 پروژه محرومیت زدایی در این استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید سردار عبدالله اسکندری گفت: به برکت این ایام متعلق به سیدالشهدا(ع)، قرارگاه محرومیت زدایی استان فارس و قرارگاه احمد بن موسی(ع) شیراز که وظیفه محرومیت زدایی از محلات شیراز را بر عهده دارد، مدیریت شد. تکمیل 1400 پروژه محرومیت زدایی.

وی افزود: این پروژه ها شامل ساخت خانه برای مستضعفان، بازسازی منازل مستضعفان، وابسته برخی از منازل مستضعفان، بازسازی و ساخت مساجد، بازسازی و تجهیز و ساخت سالن های ورزشی، خانه علما و کتابخانه است که امروزه در استان فارس و شهر شیراز حوزه ماموریت قرارگاه محرومیت زدایی احمد بن موسی(ع) انجام شد.

سردار بوعلی ارزش این پروژه ها را بیش از 500 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این اعتبارات از طریق قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران، کمیته امداد، نهادها و سازمان ها و خیرین تامین می شود و در نهایت کار به اتمام رسیده و امروز شاهد بهره برداری هستیم. یکی از آنها هستند.

فرمانده سپاه فجر فارس یادآور شد: سپاه اقدامات بسیاری را در کشور برای محرومیت زدایی انجام می دهد و به همین دلیل قرارگاه های متعددی برای پیگیری گسترده این کار در استان فارس نیز با کمک ظرفیت ادارات تشکیل داده است. و دولت اردویی در سطح استان به ریاست والی و در شیراز به ریاست والی و با مشارکت قرارگاه احمد بن موسی علیه السلام ایجاد کرد. بخش هایی که ممکن است در سلب حق رای نقش داشته باشند در آن عضویت دارند و با یکدیگر همکاری می کنند.

  شهرداری باید در حین اجرای کار بر پروژه ها نظارت داشته باشد

وی با بیان اینکه در این راستا 32 محله را در شیراز شناسایی کرده ایم که نسبت به سایر محلات از برخورداری کمتری برخوردار بوده و دارای مشکلاتی هستند که نیاز به توجه بیشتری دارند، گفت: رسیدگی به این محلات و از جمله این محلات را در اولویت قرار داده ایم. تقسیم بندی کردیم و وارد قسمت هایی شدیم که توانستیم تغییراتی در محله ها ایجاد کنیم.

بوعلی با بیان اینکه شعار ما ایجاد محلات اسلامی است، گفت: با این رویکرد وارد عرصه محرومیت زدایی شده ایم که در ابعاد مختلف صورت می گیرد و نه تنها عمرانی است، بلکه شامل ابعاد فرهنگی و اجتماعی نیز می شود و در بنابراین ما طرح احرار را اجرا می کنیم و کار مشاوران، آموزش و توانمندسازی را دنبال می کنیم.

فرمانده سپاه فجر فارس از راه اندازی بیش از 62 کارگاه اشتغال در شیراز خبر داد و گفت: هر کارگاه متشکل از مهارت های مختلفی است که در آن توانمندسازی و تولید صورت می گیرد و در نهایت کسانی که به این شغل تسلط دارند می توانند این شغل را به مشاغل خانگی تبدیل کنند. در این راستا موفق شده ایم برای بیش از 3 هزار نفر در شیراز اشتغال مستقیم ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه امروز در چندین کارگاه اشتغال زایی حضور یافتم، گفت: الحمدلله ظرفیت های زیادی در استان فارس وجود دارد که اگر فضا داده شود می توانند به ایجاد اشتغال و تولید کمک کنند.

بوعلی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه قرارگاه احمد بن موسی در سطح شیراز و قرارگاه سازندگی استان اقداماتی را برای محرومیت زدایی انجام می دهند، اظهار داشت: دو قرارگاه بسیج سازندگی و پیشرفت و آبادانی کار اجرا را بر عهده دارند. هزاران پروژه در سطح استان انجام می شود که به عنوان مثال یکی از اقدامات جهاد آبفای استان که شامل آبرسانی به 372 روستا می شود را دنبال می کند.

  فرهنگسرای مازندران و موزه دفاع مقدس مقصد گردشگری انقلاب اسلامی است

فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه 3000 خانه برای ساخت مسکن نیازمندان در نظر گرفته شده است، گفت: در حوزه اشتغال آب برای مزارع، راه روستایی و… اقدامات گسترده ای انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید