25 کشته بر اثر سیل در کنتاکی

4229349 خبر عجیب

شفقنا- سیل در ایالت کنتاکی آمریکا جان ۲۵ نفر را گرفت و برق ۲۳ هزار خانوار را قطع کرد.

به گزارش شفقنا از مهر به نقل از نیویورک تایمز، فرماندار کنتاکی بار دیگر اعلام کرد: تعداد قربانیان سیل مرگبار اخیر در این ایالت افزایش یافته و تاکنون 25 نفر جان خود را از دست داده اند. او ساعاتی پیش گفت که تعداد کشته شدگان به 16 نفر رسیده است و احتمال دارد دو برابر شود.

اندی بیچارد در توصیف ایالت کنتاکی پس از سیل ویرانگر اخیر به خبرنگاران گفت: “این (تعداد تلفات) در حال افزایش است و با بارش باران بیشتر در پیش بینی، فوریت زیادی برای تسریع تلاش های نجات در منطقه وجود دارد.”

وی پیش از این سیل جاری در آن ایالت را «یکی از بدترین و مخرب ترین سیل در تاریخ ایالت کنتاکی» توصیف کرده بود.

بر اساس گزارش ها، بارندگی های شدید فصلی باعث طغیان رودخانه ها و ورود آب به خانه های مردم شده و در برخی مناطق بالا آمدن سطح آب مردم را مجبور به پناه بردن به پشت بام خانه ها کرده است. سیل جاده ها و پل های منطقه را تخریب کرده و عملیات امداد و نجات با مشکلات جدی مواجه است. ایالت کنتاکی یکی از فقیرترین ایالت های آمریکا است و به گفته فرماندار آن ایالت، بر اثر این سیل 23 هزار خانه قطع شده و چندین نفر مفقود شده اند.

فرماندار کنتاکی همچنین از گارد ملی آمریکا و پلیس ایالتی خواست تا از هلیکوپتر و قایق برای نجات افراد گرفتار در سیل استفاده کنند.

  تلفن های هوشمند را به قابلیت تشخیص دوربین های مخفی مجهز کنید

مراکز تخلیه در پارک های دولتی و برخی مراکز دیگر برای ساکنان مناطق آسیب دیده ایجاد شده است. اما فرماندار کنتاکی هشدار داد که برخی از این مراکز در اثر طوفان آسیب دیده اند و ممکن است برق یا امکانات دیگر نداشته باشند. در برخی مناطق، مسئولان مجبور شدند آب آشامیدنی را با کامیون برای شهروندان بیاورند.

اخبار قبلیپرده کعبه عوض شد + عکس

دیدگاهتان را بنویسید