20 روستای چالوش درگیر سیل / تمامی منازل مصب و بستر رودخانه ها تخریب می شود

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، رضا علیخانی در جلسه ستاد بحران شهرستان چالوس با اشاره به اینکه 20 روستا در منطقه دزدبان چالوس درگیر سیل شدند، اظهار داشت: نیازمند هماهنگی و همکاری دستگاه ها هستیم تا بتوانیم در این زمینه اقدام کنیم. می تواند این وضعیت را مدیریت کند.

وی با بیان اینکه به اتفاق استاندار مازندران به مناطق سیل زده آمده ایم، ادامه داد: مهم ترین موضوع در این سیل نجات جان مردم و نجات آسیب دیدگان و سپس بازسازی زیرساخت ها و بازگرداندن مردم به حالت اولیه است.

سیل مرزن آباد در مرداد 1401

معاون عمرانی استاندار مازندران با تاکید بر اینکه این جاده به عنوان شریان حیاتی بسیار حائز اهمیت است گفت: در حادثه سیل راه ها مسدود شد و راه اصلی چالوس که مسدود شده بود پس از دو ساعت تلاش بازگشایی و سپس بازگشایی شد. آغاز شد. روستاهای آسیب دیده از سیل رفتیم و سعی کردیم دوباره بازش کنیم.

در ورودی محور مواصلاتی به دلیل آب گرفتگی مشکل اصلی این محور در دو تقاطع پایین دست و بالادست بوده و برای رفتن به روستای دلیر و رسیدن به روستاهای آسیب دیده از روستای ناتر استفاده می شود که دو تقاطع طول کشید. ساعت ها برای رسیدن به روستای دلیر.

علیخانی تصریح کرد: پاشنه آشیل ما دو پل روستای واسپول و چار باغ است که امروز باید بازگشایی شود زیرا چهار روستا گرفتار شده و نیازمند کمک هستند.

وی با تاکید بر ارسال هر چه سریعتر دارو و مواد غذایی برای سیل زدگان در مناطق روستایی گفت: حمایت از امکانات راهداری محدود است و از این رو از آزادرا کمک گرفته شده است.

  بیانیه آژانس انرژی اتمی: نصب دوربین های جدید در مجتمع تسای کرج

سیل مرزن آباد در مرداد 1401

معاون عمرانی استاندار مازندران این را یکی از الزامات عنوان کرد مدیریت بحران آمادگی مهم است و کمیت و کیفیت امکانات مهم است، گفت: تعداد امکانات بخش خصوصی و دولتی باید مشخص شود و اداره راه باید اطلاعات کافی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه از 5 شهردار منطقه درخواست کمک کرده ایم، گفت: پیش بینی برای لودرها و سایر تجهیزات خاص و تمامی تجهیزات لازم باید بسیج شود.

علیخانی از دادن کارت زرد به رئیس راهداری مازندران خبر داد و افزود: مشکل دیگر احداث فوری سه پل شکسته است که برای آن نیاز به 10 لوله سیمانی داریم و در این راستا دستور داده ایم تا امروز در اسرع وقت این کار انجام شود. و راه بازگشایی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت مخابرات بسیار جدی است، تصریح کرد: در این منطقه گلایه شدیدی از سوی مدیر مخابرات استان وجود دارد.

سیل مرزن آباد در مرداد 1401

معاون عمرانی استاندار مازندران با تاکید بر اینکه تلفن ثریا و بی سیم هلال احمر باید فعال شود خاطرنشان کرد: در هیچ نقطه ای از مناطق سیل زده آنتن مخابراتی نداشتیم.

وی با بیان اینکه تا عصر امروز باید تمام مناطق سیل زده برق دار شوند، افزود: امور منابع آب می توانست با مدیریت بهینه مصالح رودخانه و سیستم انشعابی از بروز بحران جلوگیری کند تا این خسارت رخ ندهد.

علیخانی تصریح کرد: باید تکمیل شود تخریب خانه های موجود در دهانه و بستر رودخانه و اگر اجازه دارند باید با کسانی که اجازه داده اند کار کرد.

وی گفت: دو پل در روستاهای واسپل، ساتره، پلاتکوه و مناردره به طور کامل تخریب شد و در این راستا باید با کمک شهرداران نوشهر، چالوس و هچیرود هر چه سریعتر دستگاه ها و تجهیزات را تامین کنند.

  پرسپولیس شرط بازگشت یحیی چیست؟!

دیدگاهتان را بنویسید