کمیته مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام: شاخص‌های عملکرد زیست‌محیطی در برنامه هفتم باید حداقل 50 امتیاز ارتقا یابد.

کمیسیون مشترک 5 مرداد1401 خبر عجیب

شفقنا- اعضای کمیته مشترک تشخیص مصلحت مجلس شورای ملی در بیست و پنجمین جلسه خود سایر سیاست های کلی پیشنهادی برنامه هفتم توسعه در خصوص محیط زیست و امنیت انرژی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه کمیته مشترک به ریاست دکتر محمد باکر ذوالکدر و با حضور جمعی از اعضای مجمع و نمایندگان مجلس، قوه قضائیه، برنامه و بودجه. سازمان، بانک مرکزی، ستاد مشترک نیروهای مسلح، مرکز. جلسه ارزیابی و نظارت راهبردی تشکیل شد، اعضای کمیته مشترک دو بند الحاقی به سیاست های کلی برنامه هفتم را مورد توجه قرار دادند.

در این جلسه اعضای کمیسیون پس از ارائه نقطه نظرات خود در خصوص شاخص های عملکرد زیست محیطی به ویژه آلودگی هوای شهرهای بزرگ با الحاق بند پیشنهادی کمیسیون زیربنایی و ساخت و ساز مجلس مبنی بر «بهبود شاخص های عملکرد زیست محیطی حداقل پنج مرحله ای در هر سال. کاهش ده درصدی آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و مدیریت آثار و عوارض تغییرات اقلیمی با کمک ظرفیت ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی» موافقت با سیاست‌های برنامه هفتم توسعه کشور.

علاوه بر این، اعضای کمیسیون مشترک تصمیم گرفتند ضمن رسیدگی به موضوع امنیت انرژی، «با سرمایه گذاری داخلی و خارجی و مشارکت در اکتشاف و تولید مخازن و میادین مشترک، تولید نفت خام و گاز طبیعی را به حداکثر برسانند».

مصوبه دیگر کمیته «افزایش ظرفیت حفاظت شده تولید نفت و گاز در مخازن مشترک با تأکید بر بهبود مستمر نرخ بازیافت با نرخ متوسط ​​یک درصد در سال با سرمایه گذاری داخلی و خارجی» بود.

  نسخه جدید آمریکایی از حضور نظامی در منطقه

در این جلسه آقایان داود دانش جعفری، پرویز داودی، سید مرتضی نبوی، حسین مظفر، مجید انصاری، سید مصطفی میرسلیم، سیدجلیلی، غلامرضا آقازاده، صادق واعظ زاده، اعضای مجمع و نمایندگان نهادهای محیط زیست به بیان دیدگاه های خود در خصوص این موضوع پرداختند. محیط زیست و موضوعات مورد بحث در مورد سوخت های فسیلی و انرژی های تجدیدپذیر در برنامه هفتم توسعه و ادامه بحث و بررسی و بررسی سایر مواد بند امنیت انرژی و سایر سیاست های کلی برنامه هفتم به جلسه بعدی کمیسیون تلفیق موکول شد.

دیدگاهتان را بنویسید