کشورها می دانند که اگر بر اساس نظر آمریکا رفتار نکنند، تحریم خواهند شد

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: کشورهای آفریقایی و سایر کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای آگاه هستند که هر عضو جامعه بین المللی که از نقطه نظر مرتکب رفتار نامطلوب شود. آمریکایی‌ها می‌توانند مشمول تحریم‌ها شوند. فکر می‌کنم این فکر در ذهن همه کاملاً ثابت شده است.

لاوروف خاطرنشان کرد: در جریان نشست وزرای خارجه اعضای سازمان همکاری شانگهای در تاشکند، کشورها موافقت کردند که این پیشنهاد را به رهبران سازمان همکاری شانگهای ارائه کنند تا اقدامات مشخصی برای حرکت به سمت تسویه حساب های متقابل با ارزهای ملی انجام دهند.

وی افزود: فکر می کنم اکنون همه به این موضوع فکر خواهند کرد. آفریقا قبلاً این تجربه را دارد. ارزهای رایجی در برخی ساختارهای زیرمنطقه ای وجود دارد، اما همه آنها به طور کلی با ارزهای غربی مرتبط هستند. اما از سال آینده، «آنها در یک منطقه تجارت آزاد قاره ای کاملاً فعال گنجانده خواهند شد. شاید یک گام منطقی این باشد که به نوعی این منطقه تجارت آزاد را با سازوکارهای ارزی تقویت کنیم. من فکر می‌کنم که این قطعاً ادامه خواهد داشت.”

  16 کشته و مفقود در سیل غرب مازندران

دیدگاهتان را بنویسید