پیش بینی بارش شدید باران در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، زهرا عنایتی کارشناس مرکز پیش بینی هوای خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: از امروز به تدریج از شمال غرب. باران شدید با یک انفجار شروع خواهد شد.

عنایتی ادامه داد: همچنین این بارش ها در مناطق مستعد به صورت تگرگ است و به تدریج بارش ها مناطق مرکزی و شمالی استان را تحت تاثیر قرار می دهد و با توجه به شدت بارندگی در نواحی شمالی، ارتفاعات مسجد هزار، بینالود و برخی نقاط مرکزی احتمال روان شدن آب وجود دارد و سیل وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: عصر یکشنبه 18 مرداد از شدت و دامنه بارش ها کاسته و محدود به ارتفاعات شمالی استان می شود که طی آن وزش باد به ویژه در نواحی بادگیر غرب، شرق و جنوب همراه با گرد و خاک خواهد بود. ، کاهش دید و کیفیت هوا خواهد بود.

کارشناس مرکز پیش بینی های هواشناسی خراسان رضوی همچنین خاطرنشان کرد: بیشینه دمای امروز مشهد 34 و کمینه 22 درجه و در 24 ساعت گذشته فریمان با 18 درجه سردترین و سرحس با 41 درجه گرم ترین دمای هوا بود.

عنایتی در پایان اظهار داشت: در این مدت دمای هوا آب و هوای مشهد بین 23 تا 37 درجه نوسان داشت. همچنین بیشترین سرعت باد 50 کیلومتر بر ساعت از شهرستان تایباد به ثبت رسیده است.

  ضرورت بازنگری در برنامه پنج ساله پدافند غیرعامل ارس

دیدگاهتان را بنویسید