پره های توربین آسیب دیده یک واحد بخار در مدت 6 روز تعویض و تعمیر شدند

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حسینعلی تازیکی، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا گفت: کارکنان معاونت تعمیرات با فعالیت شبانه روزی و ایثارگرانه در جریان تعمیرات غیرمنتظره کم فشاری واحد توربین بخار. در دمای حدود 55 درجه و رطوبت 90 درصد در کمترین زمان تعمیر بلوک اول را در کمترین زمان انجام دادند.

زمان معمول و لازم برای این کار است فعالیت تعمیرات در بخش توربین حدود 20 روز عنوان کرد و ادامه داد: در شرایط عادی و معمول برای چنین تعمیراتی، با در نظر گرفتن دمای بسیار بالای توربین و با در نظر گرفتن زمان خنک سازی، 20 روز پیش بینی می شود، اما با توجه به وقوع این حادثه در طول روزهای پیک مصرف تابستان و نیاز شدید شبکه به تامین برق مورد نیاز هموطنان، همکاران ما مجدانه و متعهدانه تلاش کردند و با توانمندی، تعهد، فداکاری و سخت کوشی خود و با استفاده از روش‌های نوین در 6 روز سرانجام با این کار رکورد جدیدی در خدمت رسانی درخشان به صنعت برق کشور توسط کارکنان نیروگاه شهید سلیمی نکا به ثبت رسید.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید نیروی برق نکا بیان کرد: یک واحد بخار نیروگاه نکا به ظرفیت 440 مگاوات بر اثر تصادف یکی از پره های ردیف چهارم شکست. توربین کم فشار و لرزش تقویت کننده یاتاقان شماره 3 از زنجیره تولید خارج شد و بلافاصله طی جلسات تخصصی اقدامات لازم جهت تسریع در تعمیر، تعویض و تعمیر پره های آسیب دیده و بازگشت واحد به سرویس انجام شد.

وی گفت: در جریان تعمیر این واحد، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی با حضور در نیروگاه و مشاهده روند تعمیرات شبانه روزی، از زحمات ارزشمند و احساس مسئولیت کارکنان قدردانی کرد. این نیروگاه در هنگام انجام وظایف محوله.

  اهدای 30 بخاری به نیازمندان درامد اهدایی

عبدالرسول پشاهنگ در جلسه بررسی و ادامه روند تعمیرات غیرمنتظره واحد یک نیروگاه نکا پس از استماع گزارش مدیران بهره برداری و نگهداری واحد یک بخار، از وضعیت و تلاش های ارزنده نیروگاه قدردانی کرد. کارکنان نیروگاه نکا برای تسریع در تعمیر.

به گزارش ماویج؛ یک واحد بخار نیروگاه شهید سلیمی نکا اولین واحد نصب شده این نیروگاه است که در تاریخ 2 مهر 1397 به بهره برداری رسید و به شبکه سراسری برق متصل شد.

دیدگاهتان را بنویسید