وزیر راه اعلام کرد: پیش بینی تردد 5 میلیون زائر ایرانی اربعین

DSC 7720 2 1 1 1 خبر عجیب

شفقنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: پیش بینی می شود امسال ۵ میلیون زائر اربعین به صورت جاده ای، ریلی و هوایی تردد کنند.

به گزارش شفقنا، رستم قاسمی امروز در مراسم تجلیل از دست اندرکاران حمل و نقل زائران خانه خدا به سرزمین وحی و اعلام پایان مراسم حج امسال، گفت: حدود 40 هزار زائر خانه خدا در مدت کوتاهی وارد خواهند شد. مدت زمان با هواپیماهای شرکت های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و از طریق شرایط تحریم منتقل شد.

وی افزود: امسال پیش بینی می شود 5 میلیون زائر امام حسین (ع) برای شرکت در اربعین از طریق حمل و نقل زمینی، قطار و هوایی جابجا شوند و باید برای این منظور آماده باشیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: پیش بینی می شود 60 هزار زائر با قطار، 50 تا 60 هزار نفر با هواپیما و بقیه با خودرو و سیستم زمینی تردد کنند.

قاسمی افزود: در این زمینه راه های منتهی به مرزهای کشور تعریض و بهسازی شده و پایانه های کشور با توجه به گرمای تابستان آماده پذیرایی از زائران و جابجایی آنها هستند.

وی همچنین گفت: سال گذشته با توجه به وضعیت کرونا، 20 روز مانده به اربعین، توافقنامه ای با نخست وزیر عراق منعقد شد که طی آن 60 هزار نفر به مراسم اربعین سال گذشته اعزام شدند. و امسال حدود 40 هزار نفر از زائران خانه خدا در مدت زمان کوتاه و با حداقل تأخیر به سرزمین وحی اعزام و از آنجا به کشور بازگردانده شدند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: جاده کربلا به سوریه را در یک ماموریت بسیار سخت و طاقت فرسا راندم. حال تصور کنید که چگونه اهل بیت پیامبر(ص) قبل از سال 1400 این راه سخت و طاقت فرسا را ​​طی کردند و مجبور شدند در اسارت بمانند.

  تجلیل از خیرین ، جانبازان و فرماندهان پایگاه های صنفی یزد

دیدگاهتان را بنویسید