واتس اپ: امنیت هیچ دولتی را کاهش نخواهیم داد

شفقنارسان- مدیر واتس اپ در مصاحبه ای تاکید کرد که این سرویس پیام رسان امنیت را کاهش نمی دهد.

به گزارش ایسنا، ویل کاتکارت، مدیر واتس‌اپ در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی گفت: اگر دولت‌ها از ما بخواهند که رمزگذاری واتس‌اپ را تضعیف کنیم، پذیرش آن عاقلانه نیست.

برنامه های دولت بریتانیا برای شناسایی تصاویر کودک آزاری شامل اسکن پیام های خصوصی است. دولت بریتانیا اعلام کرده است که شرکت های فناوری باید با محتوای آنلاین کودک آزاری مقابله کنند. پیشنهادات دولت بخشی از لایحه ایمنی آنلاین است که تا پاییز به تعویق افتاده است.

گروه انگلیسی NSPCC حامی حقوق کودکان با انتقاد از مواضع واتس اپ اعلام کرد که این پیام رسان مستقیم در خط مقدم کودک آزاری قرار دارد.

یک سخنگوی دولت بریتانیا گفت که آنها نباید این خطر آشکار را نادیده بگیرند که رمزگذاری سرتاسر ممکن است آنها را در مورد محتوا در تاریکی قرار دهد و مانع از تلاش برای دستگیری مجرمان شود. ما به همکاری با بخش فناوری برای حمایت از توسعه فناوری‌های نوآورانه که از امنیت عمومی بدون به خطر انداختن حریم خصوصی پشتیبانی می‌کنند، ادامه می‌دهیم.

رمزگذاری انتها به انتها (E2EE) قوی ترین سطح امنیت را فراهم می کند زیرا تنها گیرنده پیام کلید رمزگشایی پیام را دارد که برای ارتباطات خصوصی بسیار مهم است.

این فناوری اساس امنیت ارتباطات را در اپلیکیشن هایی مانند واتس اپ، سیگنال، تلگرام و فیسبوک مسنجر تشکیل می دهد. فقط فرستنده و گیرنده پیام می توانند آن را بخوانند و سازمان های اجرایی یا غول های فناوری به این پیام ها دسترسی ندارند.

  با تشکر از بارزانی که کردی را به خدمات ترجمه خود اضافه کرد

وضعیتی که جامعه فناوری با آن مواجه است، تعهد دولت بریتانیا برای حمایت از طراحی ابزارهایی است که می توانند تصاویر غیرقانونی را در فضای رمزنگاری مستقیماً و در عین حال احترام به حریم خصوصی را شناسایی کنند.

کارشناسان امکان‌پذیری این راه‌حل را زیر سوال می‌برند و اکثر آنها معتقدند که اسکن پیام‌ها هدف رمزگذاری انتها به انتها را شکست می‌دهد زیرا پیام‌ها دیگر محرمانه نیستند.

مدیر واتس اپ گفت: میلیون ها نفر از واتس اپ استفاده می کنند و این پیام رسان باید استانداردهای حفظ حریم خصوصی را در هر کشوری حفظ کند. اگر امنیت را برای کل دنیا برای برآورده کردن درخواست یک کشور پایین بیاوریم، قبول آن معقول نخواهد بود و به دلیل درخواست دو درصد، محصول ما برای 98 درصد از کاربران ما مطلوب نخواهد بود.

کمیسیون اروپا اعلام کرده است که شرکت های فناوری باید تصاویر کودک آزاری را در پلتفرم های خود شناسایی، گزارش، مسدود و حذف کنند.

مدیر واتس اپ گفت: آنچه به ما پیشنهاد شده این است که پیام های همه را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از طریق نرم افزار بخوانیم. من فکر نمی کنم مردم چنین چیزی را بخواهند.

برنامه‌های بریتانیا و اتحادیه اروپا بازتاب تلاش‌های اپل از سال گذشته برای اسکن تصاویر روی آیفون‌های افراد برای شناسایی محتوای مجرمانه قبل از آپلود در iCloud است. اما اپل پس از اینکه گروه‌های حفظ حریم خصوصی گفتند این غول فناوری در حال ایجاد خطر امنیتی در نرم‌افزار خود است، این طرح را کنار گذاشت.

Catcart گفت: WhatsApp قبلا صدها هزار تصویر کودک آزاری را شناسایی کرده است. تکنیک هایی وجود دارند که بسیار مؤثر هستند و می توانند در صنعت فناوری استفاده شوند که لازم نیست امنیت همه را قربانی کند. ما بیش از هر سرویس اینترنتی دیگری در جهان نقض را گزارش می کنیم.

  تفسیرهای انحرافی از یک مسیحای مکتوب

به گزارش بی بی سی، این ادعا خشم بنیادهای کودکان را برانگیخته است.

دیدگاهتان را بنویسید