هفده شرط برای مهاجرت آسان و راحت

به گزارش خبرگزاری موج، بسیاری از مردم دنیا به فکر مهاجرت هستند. کسانی که تمکن مالی دارند می توانند از روش های سرمایه گذاری و توانمندسازی مالی که روش های رایج و رایج مهاجرت در اروپا و آمریکاست استفاده کنند. آن دسته از افرادی که تمکن مالی کافی ندارند می توانند روش های کار و تحصیل را برای مهاجرت انتخاب کنند. اما شرایط مهاجرت چیست؟ افراد برای این کار چه روش هایی را می توانند در پیش بگیرند؟ اگر می خواهید پاسخ این سوالات را دریافت کنید ادامه این مقاله را بخوانید که هفده شرایط مهاجرتی آسان و مناسب را ارائه می دهد، همچنین می توانید از موسسه مهاجرتی هرمس اقدام کنید. مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا دریافت می کنم.

 1. مهاجرت از طریق تحصیل

اولین شرط برای مهاجرت ارزان و آسان، تحصیل است. در واقع می توان گفت مهاجرت تحصیلی پلی برای اخذ اقامت دائم در کشور مقصد است. از آنجایی که افراد در حین تحصیل با فرهنگ و آداب و رسوم کشور مقصد آشنا می شوند، مدرکی که دریافت می کنند در آن کشور اعتبار بیشتری خواهد داشت. بنابراین فارغ التحصیلان می توانند بلافاصله وارد بازار کار شده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند.

 1. مهاجرت از طریق اشتغال

یکی دیگر از شرایط آسان و راحت مهاجرت مهاجرت نیروی کار و جستجوی کار در واقع مهاجرت کاری یکی از ارزان ترین راه های مهاجرت است که طرفداران زیادی دارد. کشورهای توسعه یافته و پیشرفته در تلاش برای جذب نیروی کار جوان و متخصص برای افزایش سودآوری و بهبود وضعیت اقتصادی هستند. یکی از مزیت های مهاجرت کاری این است که افراد به سرمایه و توانایی مالی زیادی نیاز ندارند و حتی برخی کشورها توانایی مالی را شرط صدور ویزا نمی دانند. یکی از مزایای دیگر مهاجرت کاری اخذ اقامت دائم در صورت رعایت قوانین و دستورات کشور مقصد می باشد.

 1. مهاجرت از طریق تولد فرزند

یکی دیگر از راه های آسان و راحت برای مهاجرت تولد فرزند است. کشورهایی مانند کانادا از اصل قانون زمین پیروی می کنند. این بدان معناست که کودکی که در کانادا متولد می شود شهروند آن کشور محسوب می شود. بسیاری از زوج های جوان پس از تولد فرزند در کشورهایی که از قوانین کشور مبدا پیروی می کنند، درخواست شهروندی سریع می دهند.

images 1659158574 خبر عجیب

 1. مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج یکی دیگر از راه های آسان و راحت برای مهاجرت به بسیاری از کشورها است. اگر شخصی با مقیم یا تبعه کشور مقصد ازدواج کند و بتواند صحت ازدواج خود را به دولت مذکور ثابت کند، اقامت موقت و سپس اقامت دائم کشور مقصد به او اعطا می شود. نامزدها نباید حتی به ازدواج جعلی فکر کنند. زیرا در صورت اثبات این امر برای مسئولین عواقبی مانند اخراج، جریمه نقدی و حتی حبس به دنبال خواهد داشت.

 1. مهاجرت از طریق ویزا همراه

مهاجرت همراه نیز یکی از روش های مهاجرت آسان و راحت است. برخی از کشورها برای همراهی بستگان درجه یک متقاضیانی که ویزای کار یا سرمایه گذاری دارند، ویزا صادر می کنند. این اقوام درجه یک عبارتند از: همسر، فرزندان زیر 18 سال و پدر یا مادر. بنابراین این افراد می توانند با داشتن ویزای همراه به همراه متقاضی اصلی و دارنده ویزا به کشور مقصد مهاجرت کنند. سپس از تمامی مزایا اعم از تحصیل، کار و سایر خدمات اجتماعی و پزشکی بهره مند خواهند شد.

 1. مهاجرت از طریق ویزای اسپانسرشیپ

اخذ ویزای اسپانسر یکی دیگر از روش های مهاجرتی است که طرفداران خود را دارد. البته تنها برخی کشورها چنین ویزاهایی را برای متقاضیان صادر می کنند و یکی از آن کشورها کانادا است. طبق قوانین حاکم بر کانادا، اگر فردی تابعیت این کشور یا حتی اقامت دائم را داشته باشد، می تواند شرایط مهاجرت را برای برخی از بستگان واجد شرایط خود فراهم کند.

 1. مهاجرت از طریق ویزای الیت

دانشمندان، نخبگان، ورزشکاران، هنرمندان و مدال آوران جهان نیز می توانند از طریق ویزا به نام ویزای نخبگان به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. روش مهاجرتی آسان و مناسب برای این دسته از افراد است.

 1. مهاجرت از طریق اعزام دانشجو

اعزام دانشجو یکی از روش های مهاجرتی برای متقاضیانی است که در یک رشته خاص در کشور محل اقامت خود تحصیل می کنند اما قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. ارزان ترین کشور برای تحصیل دیگران می روند. آلمان، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، کانادا، نیوزلند، صربستان، گرجستان، چین، آمریکا، لهستان، روسیه، اوکراین، سوئد، هلند، رومانی، جمهوری چک، اتریش و ترکیه از جمله کشورهایی هستند که امکان ارسال به آنها وجود دارد. دانش آموزان.

images 1659158576 خبر عجیب

 1. مهاجرت از طریق ویزای شینگن

ویزای شینگن ویزایی است که به دارندگان آن اجازه می دهد تا در کشورهای عضو منطقه شینگن سفر کنند و به مقاصد گردشگری و تجاری بپردازند. با استفاده از ویزای شینگن، افراد می توانند با هر بار ورود به مدت 90 روز بدون محدودیت بین کشورها سفر کنند.

مهاجرت از طریق دوره های زبان

در برخی کشورها مانند فرانسه، مجارستان، آمریکا و کانادا دوره های زبان برای داوطلبان برگزار می شود. مدت زمان این دوره ها از شش ماه تا دو سال متغیر است. افرادی که از این طریق مهاجرت می کنند می توانند ویزای دوره زبان خود را با ویزای دیگری مانند ویزای تحصیلی بدون بازگشت به کشور خود تعویض کنند.

 1. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

در بین این 17 شرایط مهاجرتی آسان و راحت، روش سرمایه گذاری را نباید فراموش کرد. افرادی که توانایی مالی دارند می توانند با سرمایه گذاری در کشور مقصد به راحتی به اهداف و رویاهای خود برسند. البته شاید نکته منفی سرمایه گذاری همین توانایی مالی باشد

مهاجرت از طریق مالی

داشتن منابع مالی کافی و درآمد ثابت و ماهانه می تواند منجر به نوعی ویزا به نام ویزای خود حمایتی یا ویزا با منابع مالی شود. از آنجایی که بازنشستگان اغلب چنین مهاجرتی را انجام می دهند، به این نوع ویزا، ویزای بازنشستگی نیز گفته می شود.

 1. مهاجرت از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در واقع به عنوان یکی از زیرمجموعه های سرمایه گذاری محسوب می شود، بنابراین یکی از روش های آسان و راحت مهاجرت می باشد. البته این روش در کشورهای مختلفی مانند لهستان، اسلواکی، مجارستان، آلمان، اتریش، کانادا، انگلستان، آمریکا، استرالیا و … قابل اجراست.

مهاجرت از طریق خرید ملک

راه های زیادی برای تجربه یک مهاجرت آسان و راحت وجود دارد. اما خرید املاک، سهام و اوراق قرضه یکی از محبوب ترین هاست.

 1. مهاجرت از طریق کسب تجارت

با خرید یک تجارت آماده و راه اندازی یک تجارت از پیش طراحی شده می توانید به کشور دیگری مهاجرت کنید. برای مهاجرت از این طریق به سرمایه زیادی (حداقل 100 هزار یورو) نیاز است. بنابراین یکی از روش های مهاجرتی آسان و مناسب برای افراد با توانایی مالی بالا می باشد.

 1. مهاجرت از طریق کارآفرینی

بسیاری از کشورهای توسعه یافته برای بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد مشاغل مختلف از کارآفرینان و صاحبان ایده استقبال می کنند. بنابراین با ایجاد شغل و کارآفرینی در کشورهای مختلف، افراد می توانند اقامت موقت و سپس اقامت دائم در آنجا بگیرند.

 1. مهاجرت بوت

متقاضیانی که ایده های خلاقانه ای دارند یا می خواهند کسب و کاری راه اندازی کنند، در صورتی که قصد مهاجرت داشته باشند، می توانند این کار را در کشور دیگری انجام دهند.

  بحث عفاف و حجاب به معضلی در جامعه تبدیل شده است

دیدگاهتان را بنویسید