هشدار هواشناسی: احتمال وقوع سیلاب موضعی تا روز دوشنبه در مازندران

750x430 1 خبر عجیب

کارشناس هواشناسی شفنا- استان مازندران از احتمال وقوع سیلاب موضعی تا روز دوشنبه در استان خبر داد.

به گزارش شفقنا از صداوسیما، کارشناس هواشناسی گفت: همانطور که پیش بینی و اطلاع رسانی شده بود با سطح هشدار نارنجی رنگ برای مفهوم اقدام لازم با احتمال خسارت عمده، تقویت جریان های شمالی و عبور امواج ناپایدار به ویژه بر فراز ارتفاعات البرز همراه با بارش های سیل آسا در پی رعد و برق و جاری شدن سیل در محور خراز، ارتفاعات کلاردشت، دلیر و سوادکوه و جاده فیروزکوه به تهران که متاسفانه موجب تلفات تعدادی از هموطنان شد.

وی افزود: مدل های پیش بینی هواشناسی نشان می دهد که اگرچه ناپایداری در نواحی ساحلی و پستی کاهش یافته است، اما همچنان در ارتفاعات شاهد رگبار پراکنده و رعد و برق خواهیم بود.

آقای شعبانپور افزود: با توجه به وقوع بارندگی های شدید به ویژه در ارتفاعات مازندران، احتمال سیلابی موضعی و رودخانه های فصلی در ارتفاعات تا روز دوشنبه وجود دارد.

وی از روستائیان و مسافران خواست با توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب از تردد غیرضروری خودداری کنند.

کارشناس هواشناسی اضافه کرد: امشب و فردا دریا موج کوتاه است که حداکثر ارتفاع موج تا 50 سانتی متر در سواحل و تا 80 سانتی متر در سواحل پیش بینی می شود.

  قیمت ارز در بازار آزاد تهران 14 فروردین 1401/ قیمت دلار تعیین شد

دیدگاهتان را بنویسید