هشدار قرمز برای شیراز ادامه دارد/ شهروندان در خانه بمانند

به گزارش خبرگزاری موج فارس، غلامرضا غلامی معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: بر اساس یافته های علمی این پدیده جوی قطعاً در شدت و ضعف سیل را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه اقدامات لازم در زمینه لایروبی و نظارت در نقاط مختلف شیراز اندیشیده شده و همچنان ادامه دارد، گفت: التماس شهرداری از مردم شیراز این بود که در خانه بمانند، همراهی کنند و از منازل خود خارج نشوند.

گلمی با اشاره به بررسی اطلاعات مربوط به وقوع سیلاب های ناشی از این سامانه در سایر نقاط کشور، گفت: ارزیابی ها نشان می دهد که این سیل تراوش متمرکز با گل و لای است و به دلیل تراکم زیاد می تواند جابجا شده و هر چیزی را زیر آب ببرد. موضوع. وجود دارد

وی با بیان اینکه سیل معمولا در فواصل 40 یا 50 کیلومتری مناطق مسکونی رخ می دهد، گفت: به همین دلیل تمام مسیرهای احتمالی خطر رصد و رصد شده است تا خدای ناکرده دچار چنین حادثه ای شویم.

غلامی با درخواست جدی از مردم برای در خانه ماندن و پرهیز از تردد و حضور غیرضروری در سطح شهر، گفت: تجربه نشان می‌دهد در این مواقع خودرو به عنوان پناهگاه امن محسوب نمی‌شود، بنابراین از شهروندان می‌خواهیم تحت هیچ شرایطی رانندگی نکنند. ترافیک در شهر به خصوص در مناطق و مسیرهای پرخطر داشته باشد.

وی با بیان اینکه گزارش هواشناسی نشان می دهد هوای شیراز قرمز است، گفت: علیرغم اینکه شیراز با دوربین های موجود و نیروهای مستقر به طور مستمر و مستمر رصد می شود، اما این خطر همچنان وجود دارد.

  صعود ایران به فینال مسابقات قایقرانی قهرمانی جهان

گلمی با اشاره به اینکه احتمال بارندگی تا صبح روز سه شنبه ادامه دارد، گفت: این پدیده با پدیده زمستانی کاملاً متفاوت است و اینگونه نیست که پس از متراکم شدن تدریجی ابرها، باران به آرامی ظاهر شود. در این پدیده حجم عظیمی از ابرها در یک نقطه تخلیه می شوند و باعث ایجاد سیلاب می شوند.

وی ضمن یادآوری این موضوع که چنین پدیده ای برای اولین بار است که تجربه می شود، گفت: خوشبختانه با وجود بارندگی نسبتاً شدید در چند ساعت اخیر در شیراز، مشکل اساسی و همچنین جاری شدن سیل و انسداد در شیراز را شاهد نبودیم. یکی دو قسمت از شهرها هم حل می شود».

غلامی خاطرنشان کرد: حجم عظیمی از آب وارد زیرگذر یادگار امام و جاری شدن سیلاب شد که با کمک 8 تلمبه قدرتمند ظرف چند ساعت آبگیری شد.

معاون شهردار شیراز با قدردانی از همکاری شهروندان در اجرای کمپین خانه نشینی گفت: البته در برخی نقاط پرخطر مانند رودخانه پلانراهدار، پل های روی رودخانه و… شاهد حضور شهروندان برای تماشای این طرح هستیم. سیل و وانمود کردن سلفی، اما این عمل بسیار خطرناک است خنده دار است.

غلامی با اعلام اینکه جاده های کنارگذر و مسیرهای خطرناک شیراز طی ساعات آینده همچنان مسدود خواهد بود و با بیان اینکه طی روزهای آینده با توجه به هشدار هواشناسی برای چند ساعت بارندگی خواهیم داشت، گفت: از شهروندان می خواهیم از تردد خودداری کنند. شرایط قرمز و هشدارهای آب و هوا. همکاری کنید و در خانه بمانید.

این مسئول ضمن تشکر از اصحاب رسانه خواستار مساعدت آنان در اطلاع رسانی شرایط اخطاریه شد و گفت: رانندگی و توقف در جاده های احاطه شده توسط درختان، حاشیه رودخانه ها، ارتفاعات و … خطراتی را به همراه دارد لذا از این گونه اقدامات اکیدا خودداری شود.

  از شخصیت علمی حضرت آیت الله نوری همدانی تجلیل شد

گلمی از شهروندان خواست خودروهای خود را در مکان هایی که احتمال خطر به دلیل وزش باد شدید وجود دارد پارک نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید