هشدار سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارندگی در 10 استان

به گزارش شفقنا، سازمان هواشناسی از ادامه، تمدید و تقویت فعالیت سامانه موسمی از امشب تا دوشنبه خبر داد.

نوع خطر باران، رعد و برق و وزش باد شدید (به ویژه در ساعات بعد از ظهر)، تگرگ، رعد و برق و گرد و غبار موقت در نقاط مرتفع است.

بر اساس این خبر سامانه بارشی امروز در نیمه شرقی خوزستان، کوگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب یزد، فارس، بوشهر، کرمان، شمال و غرب هرمزگان و جنوب و مرکز سیستان و بلوچستان فعال است.

فردا و یکشنبه نیز در نیمه جنوبی و نیمه شرقی خوزستان، نیمه غربی و نیمه جنوبی کرمان، مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان، نیمه غربی و نیمه جنوبی فارس و نیمه شرقی بوشهر.

روز دوشنبه نیز نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، فارس، بوشهر، کوگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب و مرکز کرمان و شرق خوزستان ادامه یافت.

اثر خطر نیز وقوع سیلاب، طغیان رودخانه ها، سیلاب های بزرگ، آبگرفتگی منازل در مناطق مستعد، اختلال در ناوگان حمل و نقل، کاهش دید، احتمال تخریب پل ها و مسدود شدن راه ها، خسارت به صنعت کشاورزی، … و شکستن درختان و تیرهای برق.

سازمان هواشناسی توصیه کرد کلیه دستگاه های پشتیبان و مجری از جمله استان ها، شهرداری ها، راهداری ها، وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی و … برای مقابله با خسارات احتمالی، تخلیه هموطنان از مناطق حادثه خیز در حالت آماده باش باشند. مانند بستر رودخانه ها و کانال ها.

همچنین نظافت مسیل ها و آبراه ها، بازگشایی پل ها و نظافت منازل، پرهیز از تردد و توقف در حاشیه جاده ها و جمع آوری ادوات و ادوات از اطراف رودخانه ها، پرهیز از سفر به مناطق حادثه خیز، عدم جابجایی عشایر عشایر و جمع آوری دام از رودخانه های فرعی است. توصیه دیگر سازمان هواشناسی

  حسن بهشتی پور: امروز همه چیز برای «توافق» مهیا است/ پرونده هسته ای امروز ایران «پرونده جمهوری اسلامی ایران» است و ربطی به دولت ها ندارد/ مخالفان توافق تمام تلاش خود را می کنند تا برجام اجرایی نشود.

دیدگاهتان را بنویسید