نماینده مردم فیروزکوه در مجلس: آمار دقیقی از کشته شدگان و مفقودین نداریم

62332499 خبر عجیب

شفقنا- نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه خودروهای زیادی و افراد غیر بومی برای بازدید از دماوند و فیروزکوه آمده اند، نمی توان آمار دقیقی از تعداد مفقودین و فوتی های ناشی از آن ارائه کرد. در اثر سیل اخیر

به گزارش ایسنا و به نقل از شفقنا، سیداحمد رسولی نژاد در خصوص آخرین وضعیت سیل در دماوند و فیروزکوه اظهار کرد: از ساعت 14.5 روز پنجشنبه در منطقه زرین دشت به ویژه در روستاهای مزداران و آتشان بارش شدید باران داشتیم. در واقع از عصر پنجشنبه با این معضل مبارزه کردیم، اولاً روستاهایی در بالادست رودهن مانند جاورد و آردینه وجود داشت که یک کشته داشتیم و خسارت آب و برق و گاز نیز زیاد بود. تاسیسات و راه های روستایی از جمله جاده اصلی با رسیدن نیروهای امدادی راه جورد برای چند ساعت بسته بود و من هم از ابتدا حضور داشتم.

رسولی نژاد در خصوص تعداد مفقودین سیل گفت: در دماوند مفقودی نداریم اما در فیروزکو داریم. فاجعه اصلی در فیروزکوه و روستای مزداران رخ داد که سه روز است در آن مستقر هستیم. 90 درصد روستای بزرگ و زیبای مزداران زیر گل و لای مدفون است و در این منطقه اوج فاجعه است و نمی توان آمار دقیقی از مفقودین داد.

وی افزود: آماری که اعلام می شود مربوط به جمعیت بومی منطقه است که بین 6 تا 9 نفر بومی مفقود شده اند. متاسفانه با وجود تذکراتی که چند روز پیش داده شد، مردم به این منطقه آمدند، تعداد زیادی خودروی سواری که برای دیدن مناظر آمده بودند و بین خط راه آهن و رودخانه گیر کردند و نمی دانیم چند نفر هستند. . علاوه بر ساکنان محلی این منطقه، افراد غیر بومی زیادی داریم که در اینجا باغ، ویلا و خانه اجاره کرده اند و ارتفاع گل و لای در برخی مناطق به 4 متر می رسد.

  معاون وزیر در اردوگاه امنیت غذایی منصوب شد

اخبار قبلیزنی در اردن دو فرزندش را خفه کرد

دیدگاهتان را بنویسید