نقش موز سبز در پیشگیری از سرطان

4570547 خبر عجیب

شفقنا زندگی- گروه علمی خبرگزاری اسپوتنیک در مورد دانشمندان علوم تغذیه نوشت که می گویند خوردن موز سبز می تواند افراد را از برخی انواع سرطان محافظت کند.

در این گزارش می خوانیم: تاکنون دانشمندان توصیه های زیادی در مورد پیشگیری از سرطان داده اند. با این حال، به نظر می رسد این پیشنهاد جدید یکی از ساده ترین توصیه ها برای محافظت از سرطان باشد.

بر اساس مطالعات جدیدی که نتایج آن در مجله تحقیقات پیشگیری از سرطان منتشر شد، مشخص شد که خوردن یک موز خام در روز می تواند سرطان را به طور کامل از بین ببرد.

بر اساس یافته های جدید دانشمندان، افرادی که از نظر ژنتیکی در معرض خطر بالای سرطان هستند، می توانند با خوردن یک رژیم غذایی غنی از نشاسته مقاوم از ابتلا به سرطان جلوگیری کنند. این مطالعه علمی نشان می دهد که رژیم غذایی غنی از نشاسته مقاوم در میوه های نارس، به ویژه موز، یافت می شود.

این از تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده از حدود 1000 بیمار مبتلا به سندرم لینچ، یک اختلال ژنتیکی که افراد را مستعد ابتلا به سرطان می کند، به دست می آید.

بر اساس این مطالعه، اگرچه خوردن یک موز نارس در روز خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش نمی دهد، اما همین رژیم غذایی در کاهش 60 درصدی خطر ابتلا به سرطان در سایر قسمت های بدن کاملاً مؤثر است. نتایج این رژیم غذایی محافظ به ویژه در مورد سرطان مری، معده، مجاری صفراوی، لوزالمعده و اثنی عشر قوی و موثر ارزیابی می شود.

  قراردادهای راکد در نواحی صنعتی اردبیل در حال فسخ است

پروفسور جان ماترز، متخصص تغذیه انسانی در دانشگاه نیوکاسل، گفت: “این یافته بسیار مهمی است زیرا تشخیص سرطان دستگاه گوارش فوقانی همیشه دشوار است و اغلب زود تشخیص داده نمی شود.”

متخصصان همچنین امیدوارند که این رژیم برای افراد عادی به همان اندازه که برای مبتلایان به سندرم لینچ مفید است، مفید باشد.

منبع:

https://sputniknews.com/20220726/heres-how-eating-green-bananas-might-tect-tect-you-from-some-forms-of-cancer-1097819932.html

دیدگاهتان را بنویسید