مرکز جامع انکولوژی در اردبیل راه اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، مهران اوچی اردبیلی رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: راه اندازی این مرکز برای رفع نیازهای مردم و رفع دغدغه های مسئولان استانی به ویژه نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل و با توجه به به برنامه ریزی های انجام شده، به زودی محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعتبارات مناسبی از سوی جهاد دانشگاهی کشور، استان اردبیل و خیرین سلامت برای راه اندازی مجتمع بهداشتی و درمانی جهاد دانشگاهی تخصیص یافته است، گفت: تا زمان ساخت ساختمان اصلی بخشی از فعالیت های این مرکز است. ، شامل غربالگری سرطان در بخشی از ساختمان مرکزی، جهاد دانشگاهی استان آغاز می شود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل وی فعالیت مرکز خدمات تخصصی درمان ناباروری را نقطه عطفی در فعالیت های جهادی این نهاد انقلابی در اردبیل برشمرد و گفت: در سال های اخیر خدمات درمانی این مرکز ارتقاء یافته و خدمات درمانی جدید مانند زایشگاه و به خدمات این مرکز PRP تخمدان، بلاستوسیت و لنفوسیت درمانی، هیستروسکوپی و لاپاراسکوپی، کلینیک تغذیه و اندومتریوز و شیفت مرکز بعدازظهر اضافه شده است.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه بیش از 1500 نمونه تحت بهره برداری اداره بانک خون بند ناف دانشگاه استان اردبیل ذخیره شده است، گفت: تاکنون بیش از 2700 خانواده تحت بهره برداری مرکز درمان ناباروری صاحب فرزند شده اند.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی به دنبال ساماندهی گردشگری سلامت در استان است، ادامه داد: هدف از اجرای این طرح استفاده از ظرفیت مرز بیله سوار و تحت پوشش قرار دادن گردشگران کشورهای CIS است تا علاوه بر ظرفیت گردشگری، درمانی مناسب نیز انجام شود. می توان به گردشگران خارجی خدمات ارائه کرد.

  وزارت کشور عراق از تدوین یک طرح امنیتی فشرده برای روز عاشورا خبر داد

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: با همکاری نهادهای سرپرستی امکان ساماندهی 240 هزار نفری که از مرز بیله سوار برای خدمات درمانی وارد استان می شوند وجود دارد و این امر نیز می تواند به کسب درآمد ارزنده کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید