لزوم افزایش روابط تجاری آذربایجان شرقی و سیونیک

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، عابدین خرم وی در جریان سفر سفیر جمهوری ارمنستان به ایران تصریح کرد: یکی از سیاست های اصلی دولت سیزدهم در حوزه دیپلماسی اولویت بندی روابط با همسایگان است و اختیارات لازم برای روابط تجاری با کشورهای همسایه بوده است. به رهبری عالی استان تفویض شد.

وی گفت: تبریز و آذربایجان شرقی در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ایران اسلامی نقش اساسی و پررنگی دارند.

استاندار آذربایجان شرقی وی خواستار افزایش روابط تجاری و اقتصادی دو استان آذربایجان شرقی و سیونیک در ارمنستان شد و با اشاره به موقعیت ممتاز علمی آذربایجان شرقی در کشورمان گفت: آمادگی ایجاد پارک علم و فناوری مشترک را داریم که بتوانیم به مرکز صادرات تبدیل شود

وی بیان کرد: رودخانه ارس برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و انتظار داریم اقدامات اساسی از سوی ارمنستان برای کنترل آلودگی ناشی از فاضلاب معادن انجام شود.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: بخش خصوصی این استان در حوزه های غذایی، صنعتی، فولاد، معدن، ماشین آلات و خدمات فنی و مهندسی بسیار غنی و فعال است و می تواند در اجرای پروژه های مختلف اقتصادی و عمرانی نقش آفرینی کند. در ارمنستان . .

  تاکید رئیس قوه قضائیه بر ادامه اجرای بی نقص سند تحول قضایی / تلاش برای رفع مشکلات اجرای این سند

دیدگاهتان را بنویسید