قیمت جهانی نفت امروز 8 آگوست 1401 / برنت به 110 دلار و 1 سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، در حالی که نگاه ها به نشست هفته آینده اوپک پلاس معطوف شده و انتظار می رود این گروه به زودی عرضه نفت خود را افزایش دهد، قیمت نفت در روز جمعه بیش از 2 دلار در هر بشکه افزایش یافت.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 2 دلار و 87 سنت معادل 2.68 درصد افزایش به 110 دلار و 1 سنت رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 2.20 دلار افزایش، معادل 2.28 درصد افزایش، به 98.62 دلار رسید.

در عین حال، هر دو شاخص نفتی کاهش قیمت ماهانه را ثبت کردند. قیمت نفت برنت در ماه جولای 4 درصد و نفت آمریکا نیز 7 درصد کاهش یافت.

گزارش افزایش تعداد چاه های نفت در آمریکا اندکی از شدت افزایش قیمت نفت کاسته است. آمریکا در این ماه 11 حلقه چاه حفر کرد و تعداد چاه های نفت را برای بیست و سومین ماه متوالی افزایش داد.

تقویت بازار سهام و کاهش دلار نیز از قیمت نفت حمایت کرد. دلار ضعیف تر، خرید نفت را برای دارندگان ارزهای دیگر جهان ارزان تر می کند.

بازارهای سهام که معمولاً همراه با قیمت نفت حرکت می کنند، با این امید که داده های اقتصادی ناامیدکننده فدرال رزرو را تشویق به تسهیل سیاست های پولی کند، افزایش یافتند.

میانگین قیمت نفت برنت در سال جاری معادل 105 دلار و 75 سنت و میانگین قیمت نفت آمریکا 101 دلار و 28 سنت پیش بینی می شود.

سرمایه گذاران منتظر نتیجه نشست اوپک و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس در 3 آگوست هستند.

  ارائه خدمات بادوام نسبت به ذینفعان

برخی منابع اوپک پلاس اعلام کرده اند که سیاست تولید این گروه در ماه سپتامبر تغییر نخواهد کرد و برخی معتقدند این گروه شاهد افزایش نسبی تولید خواهد بود.

تصمیم برای عدم افزایش تولید نفت، رئیس جمهور ایالات متحده را ناامید کرد که در ماه جاری به امید بستن قراردادهای نفتی به عربستان سعودی سفر کرد.

تحلیلگران بر این باورند که افزایش تولید برای ائتلاف اوپک پلاس آسان نیست، زیرا بسیاری از تولیدکنندگان این گروه نتوانسته اند سطح تولید خود را با توجه به سهمیه های خود افزایش دهند.

میزان تعهد اوپک پلاس به قرارداد تولید در ماه گذشته 320 درصد بود که به این معنی است که این گروه 2.84 میلیون بشکه در روز کمتر از میزان تعیین شده در قرارداد تولید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید