عمق حادثه سیل در روستاهای چالوس بسیار زیاد است/ مخابرات مازندران ما را به کار انداخت

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سیدمحمود حسینی پور در جلسه ستاد بحران شهرستان چالوس با اشاره به اینکه عمق حادثه آبگرفتگی روستاهای چالوس در بخش مرزن آباد بسیار زیاد است، وی گفت: با وجود اینکه منطقه تخریب زیاد نبود، اما به برخی روستاها آسیب زیادی وارد شده است.

وی با بیان اینکه تا آرامش مردم برگردد مسئولیت راه اصلی بسیج سازندگی را بر عهده می گیرد، ادامه داد: امروز صبح امکانات خوبی رسید اما باید مدیریت شود و راه دسترسی به روستاها باز شود چهار روستای مربوط به انگوران در اولویت قرار دارند.

استاندار مازندران گفت: باید پل موقت با لوله بسازیم زیرا بسیاری از اهالی، مسافران و گردشگران در روستاها مریض هستند و حتی عده ای مریض هستند و البته برخی از روستاها نیز باز هستند، اما اداره راه باید یک پل موقت افتتاح کند. جاده به طور کامل، بنابراین مردم می توانند سفر کنند.

وی با تاکید بر اینکه بهره برداری از برق باید با ابتکار انجام شود، گفت: بحث مخابرات باید بررسی شود تا مردم تلفن داشته باشند و خسارت مردم مشخص شود، هم اکنون و با فوریت انجام شود.

سیل مرزن آباد در مرداد 1401

حسینی پور با بیان اینکه باید خدمات بهداشتی و درمانی به این روستاهای سیل زده ارسال شود، تصریح کرد: آمبولانس سیار با پزشک به تمام روستاهای منطقه اعزام و ویزیت سرپایی و داروهای لازم را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه اولویت اصلی راه و برق است و باید امروز برق وصل شود، گفت: مردم روستاهای این منطقه از قطع شدن تلفن گلایه دارند و این مشکلی است که مردم هم در گذشته و هم در این منطقه با آن مواجه بوده اند. مغفول مانده است و برای جبران آن باید بهترین سیستم در منطقه معرفی شود.

  ابزار قفل حساب فیس بوک را برای اوکراینی ها فعال کنید

استاندار مازندران با گلایه از اینکه مخابرات ما را به کار انداخت، رو به مدیران کرد و گفت: باید حفاظت غیرفعال باید کمبودهای گذشته را جبران کنید.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی بحران به درستی انجام نشده است افزود: بستر رودخانه باید به درستی بررسی شود و این بهترین فرصت برای اقدامات پیشگیرانه است.

حسینی پور تاکید کرد: مجوزهایی که در حوضه رودخانه داده شده باید بررسی شود و کسانی که مجوز داده اند پاسخگو باشند و در حوضه خسارت پرداخت کنند.

وی گفت: بدون استثنا خانه های حریم و بستر باید به طور کامل تخلیه شود.

دیدگاهتان را بنویسید