عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: فرانسه میانجی برای ازسرگیری مذاکرات برجام است

Dr.Rahimi خبر عجیب

شفقنا-عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: فرانسه به نوعی در تلاش است تا خلاء موجودیت آمریکا در خاورمیانه و شمال آفریقا را پر کند و روابط خود را با کشورهای حوزه مدیترانه، خاورمیانه و احیا کند. خلیج فارس بخشی از سیاست فرانسه است.

به گزارش شفقنا از ایرنا، دکتر جلیل رحیمی جهان آبادی در خصوص اعلام تمایل فرانسه برای میانجیگری در مذاکرات هسته ای ایران اظهار داشت: فرانسه در تلاش است تا روند مذاکرات هسته ای را احیا کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به گفت و گوی تلفنی امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: فرانسه در مذاکرات هسته ای موضع دوگانه ای دارد از سوی دیگر. دست، نقش آمریکایی ها را در این میان نمی پسندد، مذاکرات معادل کل اروپا است و تلاش می کند نقش و جایگاه اروپا را در این مذاکرات احیا کند، این سیاست کلی فرانسوی هاست.

نماینده مردم تربت جام بیان با بیان اینکه فرانسه سیاست جدیدی را در منطقه در پیش گرفته است، گفت: تلاش می کنند خلاء موجودیت آمریکا در خاورمیانه و شمال آفریقا را به نحوی پر کنند و روابط را با کشورهای حوزه مدیترانه احیا کنند. خاورمیانه و خلیج فارس این بخشی از سیاست فرانسه است.

رحیمی جهان آبادی با بیان اینکه فرانسه علاقه مند است نقش خود را پررنگ تر از سایر کشورهای اروپایی در این مذاکرات ایفا کند، گفت: تلاش دولت فرانسه برای تقویت همکاری ها انجام شده و گفت و گوی مفصلی بین رئیس جمهور ایران و فرانسه انجام شده است. نقطه نظر به این کشور آورده شد و آنها هم دیدگاه را برای آمریکایی ها آوردند.

  ام دارت آر قهرمان دوازدهمین دوره لیگ برتر هاکی اینلاین بانوان شد.

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اکنون که سیاست و مصلحت کشور این است که مستقیم با آمریکایی ها صحبت نکند، فرانسوی ها می توانند این نقش را برای رساندن پیام و میانجی گری ایفا کنند.

نماینده مردم تربت جام گفت: ایران با وجود تحریم های غرب در وضعیت ضعیفی قرار ندارد البته در اینکه به زیرساخت ها و اقتصاد آسیب وارد شده شکی نیست اما طرف غربی آسیب دیده است. همچنین زمانی که برجام را امضا کرد و سپس از برجام خارج شد، نتیجه ای حاصل نشد آیا رشد گریز از مرکز ایران کاهش یافته است یا غنی سازی کاهش یافته است، برعکس، نفوذ ایران در خاورمیانه افزایش یافته و قدرت پهپادهای ایرانی افزایش یافته است. موقعیت ایران و آمریکا در خاورمیانه قابل مقایسه نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: زمانی که برجام با ایران امضا شد، آمریکایی ها در افغانستان و عراق حضور داشتند اما اکنون از منطقه خارج شده اند و این نشان می دهد که غرب در وضعیت ضعیفی قرار دارد. موقعیت

وی با اشاره به سفر جو بایدن به خاورمیانه گفت: تلاش رئیس جمهور آمریکا برای احیای جایگاه عربستان در بازار انرژی با شکست مواجه شد و نشان داد که خاورمیانه دیگر خاورمیانه گذشته نیست و تلقی آمریکایی ها از ایران است. غلط است.

نماینده مردم تربت جام گفت: اگر غربی ها فکر می کنند ایران با مشکلات اقتصادی هر تقاضایی را می پذیرد و هر توافقی را امضا می کند این بزرگترین اشتباه غربی هاست. مردم ایران هرگز تسلیم خواسته های رژیم نخواهند شد.

  طوفان استعفاهای جدید در البیت الوطنی، یکی از بزرگترین گروه های مدنی عراق

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اعلام تمایل فرانسه برای میانجیگری در مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا، گفت: ایران قطر، عمان و عراق را برای میانجیگری ترجیح می‌دهد چرا که با این کشورها روابط عمیق‌تری داریم. کشورها و بهتر است البته در منطقه ما مشکلاتی وجود دارد، هر کشوری که بخواهد تلاش خوبی انجام دهد و میانجیگری کند از ایران استقبال خواهد کرد.

رحیمی جهان آبادی گفت: خاورمیانه زمانی در اختیار آمریکایی ها بود اما در شرایط کنونی اجلاس اخیر در عربستان نشان داد که همپیمانان آمریکایی ها نیز معتقدند با طناب آمریکا نمی توان به چاه رسید و به چاه رسید. در سفر اخیر بایدن به عربستان با او برخورد خونسردی شد و کشورهای منطقه متوجه شدند که مشکلات منطقه باید توسط خود کشورها حل شود و امیدی به آمریکایی ها نیست.

دیدگاهتان را بنویسید