شرایط اقتصادی عامل کاهش مراسم عروسی و تدفین است

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ابراهیم کاردیده حقیگی رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی مشهد در خبری از میزان استقبال مردم از این مراسم خبر داد. عروسی و تشییع جنازه به شدت کاهش یافته است و یکی از دلایل اصلی کاهش استقبال از این مراسم را می توان به شرایط اقتصادی و گرانی اجناس اشاره کرد.

حقيگي همچنين افزود: با توجه به آمار بالاي مرگ و مير ناشي از اين ويروس و صدور بخشنامه هاي متعدد از سوي ستاد ساماندهي كرونا، حتي پس از افزايش واكسيناسيون و كاهش افراد مبتلا و با وجود آرامش نسبي حاكم بر بازار، متأسفانه نباید از ترس عمومی از تجمع در فضای سرپوشیده ناشی از برگزاری جلسات مانند گذشته استقبال کرد.

رئیس اتحادیه پذیرایی مشهد ادامه داد: با توزیع هم همین طور ویروس کرونا اتحادیه های پذیرایی و باغ تالار از اسفندماه 1396 تقریباً 2 سال تعطیل بود و اکنون مراسم از روش سنتی خود تغییر کرده و با تعداد محدود برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از سالن ها نیز حدود 30 سالن باطل شده اند تالار پذیرایی و بگتالار مشهد در مدت 30 ماهه از شروع شیوع ویروس کرونا تا کنون به دلیل هزینه های زیاد ناشی از نگهداری و تعمیرات، پرداخت عوارض و قبوض، حقوق پرسنل و … ورشکست شده و پروانه کسب آنها صادر شده است. باطل شد .

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی مشهد تاکید کرد: با ظهور مجدد کرونا و وضعیت اقتصادی قطعا در برگزاری جلسات کاهش خواهد یافت. صنف ما در حالی متحمل خسارات جبران ناپذیری شد که اکثر مشاغل با 30 تا 40 درصد ظرفیت مجوز فعالیت داشتند، اما متاسفانه شرایط این صنف متفاوت بود.

  امکان همکاری بین اتاق‌های بازرگانی اصفهان و ایتالیا بررسی شد

حقیق در پایان سخنان خود یادآور شد: تغییر قیمت برخی اقلام از جمله محصولات اساسی مانند مرغ، برنج، روغن بر هزینه برگزاری مراسم و افزایش قیمت اثرگذار بوده و قیمت تمام شده نیز خواهد بود. تغییر کند زیرا قیمت اقلام گران تر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید