شاخص های عملکرد زیست محیطی باید حداقل 50 برابر در برنامه هفتم بهبود یابد

شاخص های عملکرد زیست محیطی باید حداقل 50 برابر در برنامه هفتم بهبود یابد

اعضای کمیته مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام در بیست و پنجمین جلسه خود، سایر سیاست های مشترک پیشنهادی در برنامه هفتم توسعه در خصوص امنیت محیط زیست و انرژی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری موج، جلسه کمیته مشترک به ریاست دکتر محمدبکر ذوالقدر و با حضور جمعی از اعضای مجمع و نمایندگان مجلس، قوه قضائیه، سازمان برنامه و بودجه، بانك مركزي، ستاد مشترك نيروهاي مسلح، مركز ارزيابي راهبردي و نظارت بر مجمع، اعضاي كميته مشترك دو بند الحاقي سياست‌هاي كلي برنامه هفتم را مورد توجه قرار دادند.

در این جلسه اعضای کمیسیون پس از ارائه نقطه نظرات خود در خصوص شاخص های عملکرد زیست محیطی به ویژه آلودگی هوای شهرهای بزرگ با الحاق بند پیشنهادی کمیسیون زیربنایی و ساخت و ساز مجلس مبنی بر «بهبود شاخص های عملکرد زیست محیطی حداقل پنج مرحله ای در هر سال. کاهش ده درصدی آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و مدیریت آثار و عوارض تغییرات اقلیمی با کمک ظرفیت ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی» موافقت با سیاست‌های برنامه هفتم توسعه کشور.

همچنین در ادامه مقالات کمیسیون مشترک آنها با پرداختن به موضوع امنیت انرژی تصمیم گرفتند با سرمایه گذاری داخلی و خارجی و مشارکت در اکتشاف و تولید مخازن و میادین مشترک، تولید نفت خام و گاز طبیعی را به حداکثر برسانند.

مصوبه دیگر کمیته «افزایش ظرفیت حفاظت شده تولید نفت و گاز در مخازن مشترک با تأکید بر بهبود مستمر نرخ بازیافت با نرخ متوسط ​​یک درصد در سال با سرمایه گذاری داخلی و خارجی» بود.

در این جلسه آقایان داود دانش جعفری، پرویز داودی، سید مرتضی نبوی، حسین مظفر، مجید انصاری، سید مصطفی میرسلیم، سیدجلیلی، غلامرضا آقازاده، صادق واعظ زاده، اعضای مجمع و نمایندگان نهادهای محیط زیست به بیان دیدگاه های خود در خصوص این موضوع پرداختند. محیط زیست و موضوعات مورد بحث در مورد سوخت های فسیلی و انرژی های تجدیدپذیر در برنامه هفتم توسعه و ادامه بحث و بررسی و بررسی سایر مواد بند امنیت انرژی و سایر سیاست های کلی برنامه هفتم به جلسه بعدی کمیسیون تلفیق موکول شد.

  آیت الله محمد ایمانی شاهرودی درگذشت

دیدگاهتان را بنویسید