رژیم زلنسکی و واشنگتن مسئول قتل عام زندانیان اوکراینی هستند

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که «ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، رژیم جنایتکار او و واشنگتن مسئولیت سیاسی، حقوقی و اخلاقی کشتار خونین اوکراینی ها را بر عهده دارند».

به گفته این وزارتخانه، “در زمان حمله، 193 اسیر جنگی در بازداشتگاه آلنوفکا در جمهوری خلق دونتسک بودند.” اکثر آنها در نتیجه این حمله کشته یا زخمی شدند. تعداد قربانیان در حال حاضر 50 نفر است و 73 نفر نیز با جراحات شدید در بیمارستان بستری شده اند. لیست اسرای جنگی کشته و زخمی شده در وب سایت وزارت دفاع روسیه موجود است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، روز جمعه، 29 ژوئیه، نیروهای اوکراینی با سامانه های موشکی HIMARS به مرکز بازداشت اسرای اوکراینی در آلنووکا حمله کردند. وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد که حمله هوایی به زندان دونتسک که زندانیان گردان افراطی و نئونازی آزوف در آن نگهداری می شوند توسط ارتش اوکراین انجام شده است.

این وزارت همچنین افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از سربازان اوکراینی با آگاهی از رفتار انسانی طرف روسی با اسیران جنگی، داوطلبانه سلاح های خود را زمین می گذارند. هدف از این اقدام وحشتناک تحریک آمیز ترساندن سربازان اوکراینی و منصرف کردن آنها از تسلیم است.

یک مقام آمریکایی در واکنشی عجیب به این حمله گفت: اگر نیروهای اوکراینی بازداشتگاه آنها در شرق اوکراین را هدف حمله موشکی قرار دهند، چنین قصدی نداشتند. این مقام وزارت دفاع آمریکا افزود: آنها (نیروهای اوکراینی) از مردم خود و غیرنظامیان و سربازان متعلق به ارتش خود مراقبت می کنند.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: «اگرچه روس‌ها قطعاتی از موشک‌های سامانه دوربرد هیمارس آمریکا را در خرابه‌های این بازداشتگاه پیدا کردند، اما لزوماً به این معنا نیست که اوکراینی‌ها مقصر هستند، زیرا روس‌ها نیز مقداری دارند. از این موشک ها.»

  اسرائیل یک واحد اطلاعاتی جدید برای نظارت بر چهره های برجسته رسانه ای ایجاد کرده است

دنیس پوشیلین، رئیس جمهور خودخوانده جمهوری دونتسک، در مورد حمله روز جمعه به بازداشتگاه آلنوفکا اظهار نظر کرد و آن را یک حمله از پیش طراحی شده توصیف کرد «برای جلوگیری از شهادت زندانیان، به ویژه شبه نظامیان آزوف، که به رژیم آسیب می رساند. کیف.” ».

پیشتر در ماه ژوئیه، پس از اینکه زلنسکی قول داد از موشک های دوربرد هیمارس علیه خاک روسیه استفاده نکند، ایالات متحده متعهد شد که بیش از 20 موشک از این نوع را در اختیار اوکراین قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید