روایت گریه پیامبر(ص) و چگونگی شهادت امام حسین(ع) در روایات مختلف نقل شده است.

حسین 2 خبر عجیب

شفقنا- گریه و عزاداری برای امام حسین (ع) نه تنها پس از شهادت، بلکه حتی قبل از شهادت، در روایات اهل بیت (ع) برای فروانی نقل شده است که تنها نشانه فرهنگ رایج نیست. عزاداری در آن از اهل بیت (علیهم السلام) است، اما اهمیت گریه و عزاداری برای امام حسین (علیه السلام) را نیز روایت می کند.

به گزارش شفقنا، در مورد گریه پیامبر اکرم(ص) بر شهادت امام حسین(ع) روایات زیر جمع آوری شده است:

حضرت محمد (ص) هنگام توصیف شهادت اباعبدالله گریه کرد

هرگاه حضرت حسین بن علی علیه السلام وارد پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می شد، آن حضرت را به خود نزدیک می کرد و سپس به امیرالمؤمنین علیه السلام می فرمود: او را بگیر و سپس ببوس. و گریه کردند. حسین (علیه السلام) می گفت: ای پدر، چرا گریه می کنی؟ رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم می فرمود: پسرم محل شمشیر را بوسید و من گریستم. حسین علیه السلام عرض کرد: ای پدر آیا کشته شوم؟ رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: آری به خدا سوگند شما و پدر و برادرتان همه کشته می شوید.
گفت: پدر، آیا قبر ما پراکنده است؟ رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم می فرمود: آری پسرم. فرمود: چه كسي از امت شما به ديدار ما مي آيد؟ رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم می فرمود: من و پدرت و برادرت و تو را جز راستگویان امت من زیارت نمی کند.

گریه حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلم و حضرت زهرا بر امام حسین علیه السلام

حضرت فاطمه (س) در حالی که چشمانش بسته بود بر رسول خدا صلی الله علیه و آله وارد شد.
غرق اشک بود. حضرت فاطمه علیهاالسلام از این آقا پرسیدند: چه می شود؟ رسول الله صلی الله علیه وسلم
خداوند صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: جبرئیل (علیه السلام) به من خبر داد که امت من به زودی حسین را خواهند کشت. پس فاطمه (علیها السلام) به جزا، رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم آمد.
آنها خاطرنشان کردند که به او اطلاع داده اند که یکی از فرزندان این کودک صاحب قباله شده و از قاتلان انتقام خواهد گرفت. در این هنگام حضرت زهرا (سلام الله علیها) آرام گرفت.

  رونالدو پادشاه فضای مجازی است

گریه حضرت محمد (ص) هنگامی که از شهادت پنج تن آل عبا مطلع شد.

علی بن ابیطالب گفت من و فاطمه و حسن و حسین نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم بودیم.
وقتی آنجا بودیم به سمت ما برگشت و گریه کرد. گفتم: «چرا گریه می کنی یا رسول الله؟» گفت: «ما به خاطر اتفاقی که بر تو افتاده، گریه می کنیم».
می شود، گفتم چه باید باشد یا رسول الله؟ به من گفت به خاطر ضربه ای که به تو زدند و سیلی که به تو زدی گریه کن
بر گونه فاطمه زدند و نیزه ها بر ران حسن و زهری که می نوشند و حسین علیه السلام را کشتند، فرمود: همه اهل بیت گریستند. امیرالمؤمنین می فرماید: عرض کردم یا رسول الله خداوند ما را جز برای مصیبت نیافریده است، فرمود بشارت باد.
ای علی، خداوند متعال از من عهد کرده است که تو را جز مؤمن دوست نداشته باشد و جز منافق با تو دشمنی نداشته باشد.

روایت دعوت حضرت محمد به امام حسین (ع) از کلام امام صادق (ع)

امام صادق (علیه السلام) فرمود: پیامبر در خانه ام سلمه بود و دستور داد کسی به او نزدیک نشود امام حسین (ع) که در آن زمان صغیر بود آمد و نتوانست جلوی او را بگیرد و به پیامبر حمله کرد. حضرت ام سلمه به او اقتدا کرد; حسين بر سينه پيامبر بود و پيامبر گريه مي كرد و چيزي را در دستش لمس مي كرد.
گفت: ای ام سلمه، این جبرئیل است که به من خبر داد که حسین (ع) کشته می شود و این زمینی است که بر آن کشته می شود، آن را نزد خود نگه دار و چون خون جاری شد، حبیب من حسین کشته شد، ام سلمه گفته بود. تحویل یا
رسول خدا از خدا خواست که این مشکل را از او برطرف کند. گفت: من آن را می خواهم و خداوند فرمود: بگذار در درجه ای باشد که هیچ یک از مخلوقات به آن نرسیده باشد و او شیعه است که شفاعت می کند و همانا مهدی از فرزندان اوست. هر کس از دوستداران حسین و شیعیان او باشد در روز قیامت خشنود می شود.

  اعتماد نوشت: اعتراضات میدانی و تهدید

برگزیده شفقنا از پژوهشی در مورد عزاداری معصومین (علیه السلام) برای امام حسین (علیه السلام) / امالی شیخ صدوق

اخبار قبلیاستاد میر باقری: «صدقه واقعی» برای انسان آرامش می آورد
خبر بعدیزنی در اردن دو فرزندش را خفه کرد

دیدگاهتان را بنویسید