روابط کره شمالی با چین برای نسل ها ادامه خواهد داشت و تکامل خواهد یافت

خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز پنجشنبه از “برج دوستی” در پیونگ یانگ بازدید کرد و به سربازان چینی کشته شده در جنگ کره ادای احترام کرد.

آتش بس جنگ کره در 27 ژوئیه 1953، حدود سه سال پس از حمله کره شمالی به کره جنوبی با حمایت چین و اتحاد جماهیر شوروی سابق، امضا شد. کره شمالی که این جنگ را “جنگ بزرگ آزادیبخش ملی” می داند، این سالگرد را “روز پیروزی” نامگذاری کرده است.

کیم جونگ اون تاکید کرد: شایستگی ها و بهره برداری های درخشان رزمی افسران داوطلب ارتش خلق چین که قطعا در تاریخ این پیروزی بزرگ در جنگ بزرگ میهنی ثبت خواهد شد، جاودانه خواهد ماند.

وی افزود: دوستی کره شمالی با چین پیوند خونی است که طی انواع آزمایش های سخت تاریخ استحکام یافته و نسل به نسل با توسعه پویا آرمان های سوسیالیستی ادامه خواهد یافت و توسعه خواهد یافت.

از جمله جو یونگ وون، دبیر امور سازمانی کمیته مرکزی حزب حاکم و پارک جونگ چون، نایب رئیس کمیسیون نظامی مرکزی، مقامات ارشد کیم جونگ اون را در این مراسم همراهی کردند.

کره شمالی اخیرا بر روابط دوستانه خود با چین در بحبوحه بن بست طولانی مدت مذاکرات هسته ای میان پیونگ یانگ و واشنگتن و تشدید خصومت ها بین چین و ایالات متحده تاکید کرده است.

در همین حال، کیم جونگ اون هفته گذشته عکس‌های جداگانه‌ای با جانبازان جنگی که در یک کنفرانس ملی شرکت کرده بودند و همچنین سخنرانانی که وظیفه آموزش ایدئولوژیک نسل جوان در مورد جنگ را داشتند، برگزار کرد.

  وزیر آموزش و پرورش: طرح رتبه بندی معلمان به زودی اجرا می شود

عکس منتشر شده توسط خبرگزاری KCNA کیم جونگ اون را نشان می دهد که در این جلسه توسط جانبازان جنگ احاطه شده است که هیچ یک از آنها نقاب بر روی صورت خود ندارند. این اقدام نشان دهنده اعتماد به ریشه کن کردن کووید-19 در کره شمالی است.

کیم جونگ اون در طی یک عکسبرداری با سخنرانان از آنها خواست تا به مردم، کارکنان خدماتی، جوانان و دانشجویان آموزش دهند تا به “انقلابیون مصمم” تبدیل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید