رمزگشایی واقعه عاشورا وظیفه و تکلیف علما است

به گزارش خبرگزاری موج، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت فرارسیدن ماه محرم، ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین علیه السلام پیامی صادر کرد. بر او و یارانش.

متن پیام زولفیگول به شرح زیر است:

ما این معلم را استخدام کردیم که برای نیم روز

اطلاع رسانی به تمام دانش آموزان در سراسر جهان

عبرت گرفتن از تاریخ؛ فلسفه اسلام به گونه ای است که خداوند متعال همواره انسان را به بازنگری در گذشته و پایان پیشینیان در آموزه های وحیانی دعوت کرده و تأکید کرده است; او معتقد بود که پایان دنیا از آن متقیان است. واقعه عظیم کربلا به برکت وجود مبارک حضرت حسین بن علی (ع) و آزادگی یارانش، حکایت درخشانی است که تبلور کرامت و عزت و آزادی و تجسم انسان کاملی است که قبل از نابودی دنیا، بقای آخرت را ترجیح می دهد.

هر چند محرم زمان عزاداری در مظلومیت قافله کربلاست، اما از سوی دیگر فرصت نگاه به اندیشمندانی است که فهم و درد و استقامت دین را به قیمت جان خود در اولویت قرار دادند. رمزگشایی از این واقعه و به روز رسانی زندگینامه سلیم سرور و سالار آزادگان و بهره مندی از آن در جهل پیچیده آن زمان; این وظیفه و تکلیف اهل معرفت است.

روزگار ما بیشتر از زمان های دیگر؛ این زخم فاسقان و نادانانی است که یا در معرض مرهم دین قرار نگرفته اند و یا آن را درست نخوانده اند. وقت آن نیست که عقبه و سرنوشت آزادگان و شیرزنان کربلا را بازخوانی کنیم و با همگامی با اباعبدالله الحسین (ع) تدبیری نو بسازیم تا ایام خدمت و دانش آموزی را برکت دهیم. .

  لزوم تفویض اختیارات و اعتبارات لازم به مدیران

گریه کردن و تماشای این داستان؛ تعالی نسل امروز و فردای این سرزمین و سرزمین های دیگر نه تنها از آن ماست، بلکه غنایم باشکوه آن عزاداری بزرگ، جمعیت بی شمار، فارغ التحصیلان دانشگاه محرم و صفر است.

دیدگاهتان را بنویسید