رئیس جمهور: باید به توانایی مردم در ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر توجه شود.

scaled خبر عجیب

شفنا- رئیس جمهور گفت: نباید از ظرفیت عظیم مردم کشور و تشکل های مردمی برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر غافل شد.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به همزمانی این دیدار با آغاز ایام عزاداری ماه محرم، گفت: ناز امام حسین (ع) به عنوان پرچمدار این فریضه مهم شرعی قرائت کرد و فرمود: نهضت عظیم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شهادت مظلومانه ایشان گواه بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر است. دین اسلام .

وی امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همه آحاد امت اسلامی دانست و تصریح کرد: جامعه ای که نسبت به این فریضه بسیار مهم دینی حساسیت نداشته باشد، جامعه زنده ای نیست. برای داشتن جامعه ای برابر با انقلاب اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر نباید در جامعه تضعیف شود.

رئیس جمهور با اشاره به وظیفه قانونی دولت و قوه مجریه برای اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر گفت: همه دولتمردان و نهادها در این زمینه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت به وظایف خود عمل کنند.

وی در ادامه ظرفیت های عظیم مردم و سازمان های مردم نهاد کشور را برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و تصریح کرد: هر جا مردم تریبون داشته باشند موفقیت حاصل می شود. اصولا هنر امام خمینی (ره) و رهبری این است که مردم را به میدان بیاورند، بنابراین نباید از این ظرفیت بزرگ غافل شد.

  قیمت 4 کالای اصلی در کشور تغییر کرد/ مرغ، تخم مرغ و سایر محصولات غذایی گران شد!

آقای رئیسی در ادامه با تاکید بر نادیده گرفتن فضاهای دروغین در مسیر امر به معروف و نهی از منکر افزود: متأسفانه گاه مشاهده می شود که برخی افراد تحت تأثیر فضاها از انجام وظایف نهایی و قانونی خود دوری می کنند که این امر خطرناک است زیرا دشمن. او از همین اهرم استفاده کرد و برای عقیم نگه داشتن بسیاری از مسائل مهم کشور، با فضاسازی برخی مدیران را منفعل کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم کار تبیینی و تنویر افکار عمومی در حوزه معروف و مفتضح تاکید کرد و از صاحبان نفوذ خواست تفاوت حقوق فرد و حقوق را به روشنی برای مردم توضیح دهند. از جامعه

رئیس جمهور با بیان اینکه اگر امنیت اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی در جامعه وجود نداشته باشد همه متضرر می شوند افزود: همه باید مسیر تامین امنیت اقتصادی و اخلاقی را طی کنند تا جامعه از ناهنجاری ها به دور باشد.

وی با بیان اینکه دولت در امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در امور اقتصادی و اجتماعی مصمم است، تصریح کرد: در این حوزه وظیفه دولت از هر نهادی بیشتر است و قدردان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر هستیم. چه شر است که با عملکرد سازگار باشد. این وظیفه مهم دینی به دولت کمک می کند.

آقای رئیسی در ابتدای سخنان خود با خانواده های سیل زدگان در نقاط مختلف کشور تسلیت گفت و از تلاش ها و تلاش های دستگاه های مختلف برای کمک به سیل زدگان قدردانی کرد.

  تداوم کاهش کمی و کیفی منابع آب زیرزمینی بافق و بهاباد آسیب جدی به محیط زیست وارد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید