دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از خانواده و جوانان هنوز نهایی نشده است

به گزارش خبرگزاری موج، علی صالحی دادستان تهران در خصوص قانون حمایت از خانواده و جوانان گفت: جلساتی در خصوص دستورالعمل اجرایی ماده 56; قانون حمایت از خانواده و جوانان با همکاری پژوهشکده حقوق جزا و جرم شناسی قوه قضائیه، معاونت قضایی اداره کل قانونگذاری، معاونت پزشکی و آزمایشگاه، معاونت آموزشی و پژوهشی، معاونت آموزشی و پژوهشی قوه قضاییه ایجاد و اجرا شد. سازمان پزشکی قضایی و طرح آن به مرحله نهایی رسیده است.

وی افزود: دادسرای ناحیه ۲۶ به نمایندگی از دادسرای تهران که مسئولیت جرائمی از جمله سقط جنین، خرید، فروش، توزیع، حمل و نگهداری داروهای غیرمجاز سقط جنین را بر عهده دارد، نقش عمده ای در تدوین این بخشنامه دارد.

دادستان تهران تصریح کرد: بر اساس تصمیم اتخاذ شده در این جلسات مقرر شد بخشنامه نهایی مشترک قوه قضائیه و سازمان قضایی کشور به کلیه قضات ویژه کمیسیون های قانونی سقط جنین و ادارات ابلاغ شود. پزشکی قانونی پس از بررسی و تایید نماینده قانونی قوه قضائیه.

لازم به ذکر است که با توجه به هنر. ماده 56 قانون حمایت از خانواده و جوانان در مواردی که قبل از چهار ماهگی و هنگام تولد روح، ناهنجاری های قطعی و صعب العلاج جنین وجود داشته باشد و همچنین در صورت ایجاد اختلال یا خطر برای جان مادر. و جنین با کمیسیون قانونی سقط جنین بر اساس ضوابط تعیین شده ایجاد و با تصمیم قاضی ویژه کمیسیون مجوز سقط قانونی صادر می شود.

  واکسیناسیون اجباری؛ یازده ایالت بایدن را محاکمه کردند

دیدگاهتان را بنویسید