خشکسالی دلیل کمبود مواد خام حیوانی است

علی شکری معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی ایلام در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج گفت: دامپروری در ماه های اخیر در راستای نهاد ویژه ای بوده که این وزارتخانه در اختیار دارد. کشاورزی استان ایلام در بین دامداران اقصی نقاط استان رایج است.

وی با بیان اینکه مشکل کمبود نهاده های دامی منحصر به استان ایلام نیست، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل خشکسالی های اخیر بسیاری از محصولات جو و گندم در استان امسال به مرحله برداشت نرسیده اند که در نتیجه با کمبود محصول مواجه شدیم. مواد اولیه دامی از جمله جو که مانع از تولید کنسانتره در ماه های اخیر و توزیع آن به دامداران شد.

وی با اشاره به اینکه به استثنای جو، تمامی اجزا و مواد اولیه کنسانتره موجود است، تصریح کرد: طبق رایزنی های انجام شده و بر اساس دستور وزارتخانه، شرکت دامپروری آریو تجارت موظف به پرداخت جو مورد نیاز است که در صورت نیاز این مشکل حل شده، کنسانتره مورد نیاز دامداران تولید و توزیع خواهد شد.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی رئیس جمهور در پایان گفت: در راستای تداوم تولید و پرورش دام سبک و سنگین در استان، تامین منابع دامی مورد نیاز یکی از مهمترین مسائل حوزه دام است. ، و سازمان جهاد کشاورزی استان به صورت جدی و مستمر با این معضل برخورد می کند.

  اسماعیل کهرم: «بازتولید» مردم ایران دستوری نیست که باید طبق دستور و بخشنامه انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید