توصیه آیت الله مکارم شیرازی به سخنرانان اهل بیت (علیهم السلام)

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن پیام مشورتی آیت الله مکارم شیرازی به شرح زیر است:

ماه محرم، ماه عزای سرور و سالار شهیدان، یکی از گنجینه های بزرگ جهان تشیع و همچنین جهان اسلام است، ماهی که مسلمانان باید در آن راه نجات از شر آن را بیابند. یوغ ستمگران با شعار «هیهات منا» ذلت، راه و رسم تقوا و آزادگی و جوانمردی و شجاعت و عدالت را بیاموزیم.

وی در ادامه بابیان توصیه هایی به عزاداران و هیئت های مذهبی گفت: اول; باید با رعایت مسائل بهداشتی، مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با شکوهتر از هر سال و با شور و شعور حسینی برگزار شود و یکایک عاشقان این حضرت خدمتگزار باشند. بیشترین حسن توانایی هایشان در برپایی فرهنگ عاشورا است.

این مرجع تقلید در دومین توصیه خود می افزاید: لازم است خطبه های شریف تنها به شرح واقعه تاریخی عاشورا اکتفا نشود، بلکه ریشه ها، انگیزه ها، حوادث و پیامدهای نهضت امام حسین (ع) به ویژه نهضت امام حسین (ع) بیان شود. جوانان با اهداف والای و مقدس آن واقعه بزرگ که همان مبارزه است، حق علیه باطل را به آنها معرفی کرد.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: سوم; همچنین به مداحان ارجمند و مخلص توصیه می کنم ضمن بیان حماسه ها و رشادت های سالار شهیدان و سایر شهدای مظلوم کربلا و خطاب به امام زمان (عج) آگاهی مردم را بالا ببرند و از توهین و توهین پرهیز کنند. اشعار اغراق آمیز یا سبک های نامناسب و جلوگیری از انحرافات احتمالی.

وی در چهارمین توصیه خود تصریح کرد: عزاداران و شیفتگان محترم اباعبدالله الحسین (ع) از انجام کارهایی که باعث سست شدن دین می شود خودداری کنند تا بهانه به دست تعصبان و دشمنان اهل بیت ندهند. بیت (مانند).

  رئیس اطلاعات اسرائیل: توافق هسته ای با ایران برای ما بهتر از مذاکرات شکست خورده است

این مرجع تقلید افزود: متولیان هیئات مذهبی با برپایی مجالس ساده و مراسم پر برکت برای ارتحال حسینی از اسراف پرهیز کنند، طهارت نیت را بر همه چیز ترجیح دهند، اوقات نماز را رعایت کنند تا بتوانند مورد عنایات الهی و خاص قرار گیرند. عنایات معظم له

وی در ششمین توصیه خود به عزاداران در ماه محرم تاکید کرد: بی شک یکی از آموزه های مهم قیام امام حسین(ع) احیای دو فریضه فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر و تربیت اسلامی است که پیغمبر در راه نیل خون ریخت، باز هم بلای خود را داد. اگر این ارزش ها با رعایت شئونات اسلامی و بدون ایراد در سطح جامعه به فرهنگ عمومی تبدیل شود، بسیاری از مفاسد اخلاقی و اجتماعی مانند حجاب و امثال آن حل می شود و البته یکی از وظایف مجالس عزاداری خنثی سازی است. نقشه های شیطانی و پاشیدن دشمنان در ایجاد همین یک معضل اخلاقی است.

آیت الله مکارم در هفتمین توصیه خود به مصیبت دیدگان افزود: هر چند نابسامانی اقتصادی و گرانی های لجام گسیخته عذاب مردم را به همراه دارد و همانطور که بارها اشاره کرده ایم، لازم است مسئولان برای بهبود وضعیت معیشتی مردم تلاش مضاعف کنند. مردم و مهار گرانی ها و تورم ها، اما این پرسش ها نباید بر شور عزاداری حسینی سایه افکند، از گرمی آن بکاهد. به همه توصیه می کنم دست به دست هم بدهند و در شکوه این مراسم سهیم باشند.

وی در پایان گفت: از همه عزاداران و مداحان سید و سالار شهیدان تقاضا دارم برای سلامتی و عجل الله تعالی فرجه الشریف و همچنین برای رفع مشکلات و مشکلات جوامع اسلامی و همه ما دعای خیر کنند. دعا کنید خداوند ما را ماتم و اشک عنایت فرماید.در مصائب سیدالشهدا و شهدای کربلا علو درجات و توفیق ویژه خود را بر امت اسلامی و بویژه مردم شریف و مومن ایران عنایت فرماید.

  روند تامین مالی بدون وام بانک مرکزی تا پایان سال ادامه دارد

دیدگاهتان را بنویسید